Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   3/9/2012, 15:12

Не, испада да људи спавају с ким стигну и да нико никада не иде код доктора зато што живимо у ''затуцаном'' Балкану.

Али зато плавокоси Норвежани сигурно посећују своје лекаре редовно, а Шведска није позната по својим порнићима. :}

Не разумем одакле тај rush о сигурности секса од стране Скурк и Фригид, ово није тема која је посвећена томе.
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Mondenkind
Houli Шee7

Број постова Број постова : 3440
Astral Dust Astral Dust : 7578
Неискусна Тета Стрелац
40% HP 80 % MP
Exp : 50% EXP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   3/9/2012, 15:26

Zapravo oni dosta rade na edukaciji dece/tinejdžera i od malena ih vaspitavaju da se čuvaju, ali ako je neko kreten, biće kreten gde god da je rođen.

Not all those who wander are lost...
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   3/9/2012, 15:35

ЯдźŗēĻ wrote:

Али зато плавокоси Норвежани сигурно посећују своје лекаре редовно, а Шведска није позната по својим порнићима. :}

Kakve sad Švedska i Norveška imaju veze sa bilo čime što smo mi rekli? Pa, ja ću prva da kažem da je 90% (mlađih) Šveđana koje sam do sada upoznala razmaženo, neodgovorno i da ih ništa ne interesuje sem seksa, piva i žurki. Od dečka sam čula više nego dovoljno priča o njegovim bivšim drugovima/drugaricama iz odjeljenja koji su sa 18-19 godina postali očevi/majke, i to prije nego što su našli stalan posao (o školi da ne govorim, jer, zaboga, škola je za snobove).
Sa druge strane, da, Balkan jeste zatucan. Ili...?

Postoji zlatna sredina između zatucanosti i potpune neodgovornosti.

A što se posljednje rečenice u tvom postu tiče, razgovor se već uveliko odvijao u tom pravcu kad sam ja postovala o tome (a i ti si se raspričao o tome).
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   3/9/2012, 16:01

@Keti : Јесте, уче их да постоји сексуална оријентација к'о природна манифестација.

---

@Skurk :
Имају онолико везе колико ваши постови о томе шта секс представља за вас.

Отворићу нову тему.

Зваће се ''како перете веш''. Ту можемо да причамо о сигурности током стављања веша у веш машину. Морамо да зовемо електричара да провери осигураче претходно. И да обавезно ставимо рукавице док сипамо прашак да се случајно не би неке од оних супстанци залепиле за руке и начиниле неповратну штету...

---

Да, управо си описала оно шта сам желео рећи. С обзиром да толико волите Скандинавију можете на њиховим форумима да их подучавате о сигурности секса. Не, Балкан није затуцан и да, људи с овог форума врло одлично знају о сексу :}} није потребно туторисање.

Истина, скретао сам с теме наглашавајући да је то непотребно писати. Додуше ово се све односи више на Фригид него ли на тебе.

Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   3/9/2012, 16:24

Balkan nije zatucan? Pa, da. Nije da se prosječan Srbin nakon radnog dana ispruži po kauču, dok njegova žena (koja vjerovatno takođe radi) kuva, čisti, pere i mijenja pelene, dok on kuka kako je ručak preslan i kako je (o, ne!) na ulici vidio dvije lezbejke - sem toga, šta one uopšte rade van kuhinje?

To što na Balkanu ima ljudi koji nisu zatucani, ne znači da je to norma. To što neke tzv. "zapadnjačke" vrijednosti (naročito što se odnosa roditelja prema djeci tiče, po mom mišljenju) nemaju veze s mozgom, ne znači da ih sve treba otpisati. No, što se teme tiče, to što mi "toliko volimo Skandinaviju" nema veze sa našim stavovima prema seksu.

P.S. To da li je seksualna orijentacija prirodna manifestacija ili poremećaj u suštini nije ni bitno - ko si ti (ili bilo ko drugi) da govoriš da dvije osobe koje se vole ne treba da budu zajedno?

----

@Tema: Seks za mene predstavlja i maltretiranje, jer me dečko redovno *ahem* u mozak.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   3/9/2012, 16:37

Је л' да да нема везе с темом Скандинавија? Ја мислио има.

---

У последње време нисам наишао на ''затуцану'' особу на Балкану која спада у критеријум таквог стереотипа. Већина је против ратова, већина су породични људи, већина ради скоро од 16-17 године и већина напредује к свом усавршавању. Затуцани људи су, углавном, у руралним местима широм Балкана, али исто тако важи за све људе широм света. City > Rural. Фора је у томе што су рурална места далеко здравија.
Не, престао сам да верујем у затуцаност Балкана након свега (и упркос Турбо Фолку и импулсивном мајмунисању већине). али, опет, боље и да се мајмунише него да се блене у језерце целог живота.

---

Сексуална оријентација је људска подела, а не природна. Као када би рекли да школска оријентација природна појава, а не избор људи. Лепо научиш децу од малена да постоје људи који не воле типичан секс, исто тако људи који не воле месо, а не да их учиш да је то нормално и природно да се нешто воли / не воли и да је усклађено на основу ДНК.

Двеју особа које се воле нема везе с тим шта покушавају деци да уврсте у школски програм под називом ''сексуална едукација''.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   

Back to top Go down

Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima

View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3