Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   13/7/2012, 17:03

Ne smatram da ljepota nema veze sa seksom, već da ne mora da ima. Meni je, recimo, Bartek Borowiec izuzetno lijep, ali mi nije ni najmanje seksualno privlačan.

Inače, za mene je seks povezivanje partnera na fizičkom planu u cilju povezivanja na emotivnom planu i/ili međusobnog uživanja (u mom slučaju važi i jedno i drugo).
Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

Број постова Број постова : 267
Astral Dust Astral Dust : 1205
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна
Exp : 0 % EXP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   14/7/2012, 20:24

I vrlo izvjesnog prenošenja raznovrsnih boleština. lol!
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   14/7/2012, 21:20

Минорно у поређењу с болестима које ударају сезонски, односно су саставни део свакодневнице.

Мислим, плашити се секса због болештина су ноторна ствар. Увек постоји провера крви, односно протекција.

Мислим да то до сада и врапци на гранама знају...

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Operating Wizard
Coolisha

Број постова Број постова : 89
Astral Dust Astral Dust : 340

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   25/7/2012, 22:31

Dunmer wrote:
I vrlo izvjesnog prenošenja raznovrsnih boleština. lol!

Tipicna paranoija koja se plasira po svetu, pametnija je tvoja glavica. Smile

Ja mislim da je cak i AIDS namerno dizajnirana kako bi ljudima ogadila sex, da bi ljudi bili udaljeni jedni od drugih, jer kada su udaljeni onda su i vise neprijateljki raspolozeni, i lakse ih je zavaditi i kontrolisati.

Slazem se sa Razielovim uvodnim postom.

"You deny the darkness in your soul! You deny your power!" - Veigar Smile
Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   26/7/2012, 14:48

ЯдźŗēĻ wrote:
Минорно у поређењу с болестима које ударају сезонски, односно су саставни део свакодневнице.

Мислим, плашити се секса због болештина су ноторна ствар. Увек постоји провера крви, односно протекција.

Мислим да то до сада и врапци на гранама знају...

Da kao AIDS, ešrihija koli (sterilnost) i HPV virusi koji izazivaju rak. Ništa strašno. Prehlada je gora jer se slini i ne može se nositi suknjica.

Da znaju boleštine se ne bi tako širile. Iz nekog razloga muškarci se manje testiraju nego žene (podatak od ginekologa inj. kolega).
A i žene obično koriste kondom, a kod ginekologa tek kad hoće nešto za kontracepciju ili već imaju nešto.

Quote :
Tipicna paranoija koja se plasira po svetu, da bi ljudi bili udaljeni jedni od drugih

Parnaoja? To je stvarnost. Promoviše se seks, samo da je seks. I tako se ljudi zbližavaju sa kim stignu i opet ostaju depresivni i prazni i udaljeniji nego ikad.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   26/7/2012, 15:26

Ок, за тебе је секс, у том случају, пренос болести. Хвала на информацијама.

Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Број постова Број постова : 1045
Astral Dust Astral Dust : 1375
Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP
Exp : 20% EXP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   26/7/2012, 16:36

Da nisi ti neki puz?Ono,dovoljna sama sebi?
Toliko banalizujes neke stvari,da je to strasno.

U kakvom karantinu ti zivis,i kakve informacije si dobila o ovom svetu???

Seks je prirodna stvar,stavka u prvoj grupi hijerarhije motiva,uz zadovoljavanje gladi i zedji.Naravno da je moguce dobiti raznorazne bolesti,ali uz kondom,mogucnost je minimalna.

Boze,sta sve necu cuti...

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   26/7/2012, 16:46

Kako moze prenosenje bolesti da bude argument protiv seksa? Ako su dvoje ljudi zreli, upoznati sa merama zastite, pre svega odgovorni - ne bi trebalo da bude nikakvog straha. Cesta promena partnera moze da uzrokuje problem, kao i neadekvatna zastita, zato je potrebno dobro poznavati partnera kako bi takva vrsta spajanja bila prozeta potpunim poverenjem.

Seks nije samo fizicki cin radi produzenja vrste, daleko je vise od toga. Postoji duhovni i emotivni aspekt, a kada su sva tri u harmoniji to je nesto najlepse sto postoji. Savrseni yin i yang.
Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 11:43

Quote :
Seks je prirodna stvar,stavka u prvoj grupi hijerarhije motiva,uz
zadovoljavanje gladi i zedji.Naravno da je moguce dobiti raznorazne
bolesti,ali uz kondom,mogucnost je minimalna.

Zanimljive činjenice: bez vazduha, vode i hrane se NE može preživjeti, ali bez seksa može. A Maslov nije Bog.
Kondom vrlo lako sklizne, pomjeri se - kontakt nepokrivene sluzokože je dovoljan za prenošenje virusa. Vidim da nemaš ni znanja o kondomu, niti iskustva s tim.
Ljudi ako su odgvorni oboje (ili ako je grupnjak, svi Surprised ) bi trebalo da odu da se pregledaju i prije prvog puta, a i poslije povremeno, da ne spominjem ako im je još navodno stalo do onog drugog (ljubav i tako to).

Quote :
Kako moze prenosenje bolesti da bude argument protiv seksa? Ako su dvoje
ljudi zreli, upoznati sa merama zastite, pre svega odgovorni

http://www.cdc.gov/cancer/hpv/statistics/

Podaci na ovoj stranici pokazuje koliko su ljudi odgovorni i koliko im je stalo i do sebe i drugih.

Quote :
Cesta promena partnera moze da uzrokuje problem, kao i neadekvatna
zastita, zato je potrebno dobro poznavati partnera kako bi takva vrsta
spajanja bila prozeta potpunim poverenjem.

Povjerenje ima smisla samo ako je opravdano i u svakom trenutku zasluženo činjenično. Opet ne moraš da vjeruješ nekome, a da se on pobrine i za svoje zdravlje i tvoje.

Quote :
Toliko banalizujes neke stvari,da je to strasno.

U kakvom karantinu ti zivis,i kakve informacije si dobila o ovom svetu???

Nije banalno nego jednostavno u nekim stvarima. hmmm, poprilično detaljne. Ne, nego ti živiš u karantinu nekog svog idealizma. Šta hoćeš? Svaki doktor će ti ovo reći što sam ja ovde prije nego što počne da melje priču o zovu prirode.
Usput, uzaludno ti je mene napadati takvim jadnim komentarima - to djeluje samo na nježnim naivnim dušama predškolskog doba.

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 12:10

Moze se preziveti bez hrane i vode, takodje, jednako kao i bez seksa. To je sve stvar ljudskog uma. Ali, to je upravo kao sto si rekla - prezivljavanje, a ne zivot. Da je bilo potrebno da covek zivi bez seksa ne bi imao polne organe, odnosno da on sluzi samo za produzetak vrste ne bi bilo propratnog zadovoljstva.

Da se kondom pomeri ili sklizne - mozda se i desi ali ne verujem da se to desava bas tako lako kao sto kazes. To je i dalje najsigurnija mera zastite.

Statistika nije zivot.

Quote :
Povjerenje ima smisla samo ako je opravdano i u svakom trenutku zasluženo činjenično.

To onda nije poverenje.

Ja mislim da si ti daleko veci idealista nego Sleepwalker, ako ne i pomalo paranoicna. Postoje jako opasne bolesti i treba voditi racuna o svom zdravlju i zdravlju svog partnera, ali ne do te mere da se nosi odelo za zastitu od radijacije tokom seksa... Ako ti razmisljas samo o mogucnosti prenosenja bolesti i ako ti je to prva asocijacija na seks, onda je sasvim opravdano ono sto ti je Sleepwalker napisao, iako je pomalo grubo.
Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 12:14

Quote :
Usput, uzaludno ti je mene napadati takvim jadnim komentarima - to djeluje samo na nježnim naivnim dušama predškolskog doba.

Ti si Lav.Ti se hranis time.Tebi to prija,htela ti to priznati ili ne.

Quote :
Vidim da nemaš ni znanja o kondomu, niti iskustva s tim.
Oh,come on.To sto su u tvojoj sredini muskarci takvi,da bi ih ovako nesto uvredilo,mene nece.
...
Kada sam pricao o kondomu,onda mozda nisam jasno naglasio, pravilna upotreba .
I tema se zove sta je za vas seks,ne sta je za napaljene cetrnaestogodisnjake,koji nemaju pojma o zivotu,a ne o seksu. (cast izuzecima)

Quote :
Zanimljive činjenice: bez vazduha, vode i hrane se NE može preživjeti, ali bez seksa može.
Moze,ali bez ispunjene sve tri stavke ne mozes razviti ostale motive,kaze psihologija.
A,evo u tvom slucaju potvrdjeno.Druga je red,sigurnost,stabilnost.Treca pripadanje i zamisli-
LJUBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAV
Spoiler:

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 12:50

Sleepwalker wrote:
Quote :

Ti si Lav.Ti se hranis time.Tebi to prija,htela ti to priznati ili ne.

Ti misliš da mi prija, a činjenica šta meni prija očigledno nije bitna...i ovo se ne primjenjuje samo na tvoje mišljenje o meni.
Opet, ja znam da je jedina osoba ovdje kompetentna da govori o meni u astrološkom smislu Raziel iz više razloga. Što opet pokazuje da tvoje znanje ni o meni ni o astrologiji nije ni blizu tako sjajno kao što misliš.

Quote :
Kada sam pricao o kondomu,onda mozda nisam jasno naglasio, pravilna upotreba .

O tome sam i govorila. Bilo bi lijepo da se ovdje sad jave neki drugi članovi iskusniji od tebe po ovom pitanju, koji su trenutno odsutni izgleda, pa da ih konsultuješ.

Quote :
Moze,ali bez ispunjene sve tri stavke ne mozes razviti ostale motive,kaze psihologija.
A,evo u tvom slucaju potvrdjeno.

Ne, nego kaže Maslov u ,,Teoriji ljudske motivacije.''

U mom slučaju?
Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 13:11

Quote :
Što opet pokazuje da tvoje znanje ni o meni ni o astrologiji nije ni blizu tako sjajno kao što misliš.
Ne mislim ja da je moje astrolosko znanje sjajno,uopste.Da tako mislim,ne bih nastavio uciti o istoj.

Quote :
Bilo bi lijepo da se ovdje sad jave neki drugi članovi iskusniji od tebe po ovom pitanju, koji su trenutno odsutni izgleda, pa da ih konsultuješ.
Nemam ja zbog cega da ih konsultujem.Ti mozda?Mozda si imala neprijatna iskustva,pa sada imas odbojnost prema kondomu,dunno.

Quote :
U mom slučaju?
Da,evidento je da neke motive nisi razvila.
Sleepwalker wrote:
Druga je red,sigurnost,stabilnost.Treca pripadanje i zamisli-
LJUBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAV
Spoiler:

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 13:19

Pitanje je, Sleepwalkeru, da li je to zaista nerazvijeno ili samo potiskivano radi stvaranja odredjene slike o sebi.
Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 13:26

Moguce je i to.Vrlo.

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 14:15

Quote :
Ne mislim ja da je moje astrolosko znanje sjajno,uopste.Da tako mislim,ne bih nastavio uciti o istoj.
Da tako zaista ne misliš ne bi rekao ono što si rekao, niti govorio o meni bez moje natalne karte.

Quote :
Ti mozda?Mozda si imala neprijatna iskustva,pa sada imas odbojnost prema kondomu,dunno.
Ne. Ali imam odbojnost prema ljudima koji su neinformisani (a tvrde suprotno) i odbijaju informaciju, daju neistinite i time ugrožavaju i sebe i druge.

Quote :
Quote :
U mom slučaju?
Da,evidento je da neke motive nisi razvila.
Sleepwalker wrote:
Druga je red,sigurnost,stabilnost.Treca pripadanje i zamisli-
LJUBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAV

Spoiler:

Ti si pokazao da uveliko ne poznaješ niti mene (i moj život), niti psihologiju. Uzmi to kao konstruktivnu kritiku od nekog ko se time bavi.

A prema testovima koji su pravila stručna lica ja sam na dobrom nivou samoaktualizacije. Ti zaostaješ na 3. a ja sam odavno i na 5.

Srećno! :]
Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 14:33

Quote :
Da tako zaista ne misliš ne bi rekao ono što si rekao, niti govorio o meni bez moje natalne karte.

A da mozda nisam samo ja tako rekao? Very Happy

Quote :
Ti zaostaješ na 3. a ja sam odavno i na 5.

Vidim kako jesi.

Mada,ovo je sada spam,i prerasta u licnu diskusiju.Nema tome mesta u ovoj temi,tako da cu,iako mladji,ali vidim,razumniji,stati ovde.

Back to top Go down
Νικόλας
Coolisha

Број постова Број постова : 39
Astral Dust Astral Dust : 200

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 14:37

Ljudi sto se prepirete, koja fora je u iskusnosti, ja sam ovde najmanje iskusan i ponosim se time haha bas me briga ama bas, ima se vremena i svi cemo jednom probati tako da bez sekiracije i prepirki lol Very Happy

Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 14:39

Quote :
koja fora je u iskusnosti,
Ja ni jednog trenutka nisam pomenuo iskusnost,dok se Dunmer Iz sve snage trudi da me uvredi time.Nesto joj ne uspeva :]

Stajem ovde,zaista.

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 19:31

Neke stvari se saznaju iz iskustva uglavnom. A ti si kao što rekoh: nedovoljno informisan, iz bilo kog izvora.
Jednoga dana možda primjetiš i to da ljubav i seks nisu sinonimi i ne moraju uopšte biti povezani.

I ne bavim se vrijeđanjem. Nikad. Možda sam ti dala opservaciju koja te emocionalno pogađa. Neznanje o meni - opet. Neznanje o mnogo čemu o čemu tvrdiš da znaš.

Kao što rekoh:

Quote :
Srećno! :]
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   28/7/2012, 20:34

Да, можеш да купиш 1кг млевеног, мешаног и имаш секс с месом.

Али, да ли је то прави секс је велико питање.

Ја их називам месосексуалци. И подржавам њихове параде. Јеј. Дозволите људима да се венчају с којом хоће врстом млевеног меса.

А сада, are you for fucking real?!

Back to top Go down
Mondenkind
Houli Шee7

Број постова Број постова : 3440
Astral Dust Astral Dust : 7578
Неискусна Тета Стрелац
40% HP 80 % MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   1/8/2012, 22:36

@Dunmer - pa trudnoća je mnogo češća posledica :S A polne bolesti, pa, što sedaš u automobil kada može neko da te gađa i da umreš? Što ne ideš svuda peške? Ali i pešake mogu da pregaze kola... Mislim da je razumno da se bolesti plaše samo promiskutetne osobe ili one koje ne poznaju dobro partnera, a ako pored kondoma i svega pokupiš nešto, onda si stvarno baksuz. Bebac je druga stvar. Evil or Very Mad

Not all those who wander are lost...
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   2/8/2012, 11:01

Dunmer je u pravu. Dvije odgovorne osobe bi trebalo da odu na pregled prije bilo kakvog seksualnog kontakta (zapravo, trebalo bi i nezavisno od kontakta, ali o tome ovdje nije riječ) - ne samo zbog partnera, već i zbog sebe samog/same. Čak i ako nisi promiskuitetan, možeš da pokupiš infekcije koje se ne ispoljavaju tako lako, pa samim tim i ne znaš da ih imaš.
Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   2/8/2012, 13:05

To je sve u redu i to smo i rekli, ali cini se da Dunmer svodi seks samo na prenosenje bolesti. Ili mozda gresim?
Back to top Go down
Noshikuteshikaji
fr34|<

Тајанствени Дечак
20% HP 20% MP

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   2/8/2012, 13:09

Da.Opet ponavljam,naslov je "Sta je za VAS sex?
Ovime,svi mi spamujemo,jer imamo teme o polno prenosivim bolestima.

Ne mislim Yolvahdin,da je za tebe sex kao i za Dunmer, prenosenje bolesti.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima   

Back to top Go down

Arhiva - Diskusija o polno prenosivim bolestima

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next