Mizuchi

Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   25/9/2012, 20:33

Eee, podrzavas Sparkle? xD
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   25/9/2012, 20:35

Sparkle (tj. to što šljašti) je najmanji problem u cijeloj toj priči. xD
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   25/9/2012, 21:20

Ahaaaaaa xD

Sad' si gotov!!! Very Happy

Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:10

Ṙ͈͖͉̪̓ͥͨͪA̼͇̹̙͎ͥ͐͝дźŗēĻ wrote:
Ketrin - nemas pojma o vukodlacima i vampirima, a pises knjigu Smile)

Ako ti je uzor Van Helsing za knjigu, odnosno ukoliko odatle uzimas bilo sta kao verodostojnost mozes slobodno pisati bajku za malu decu s obzirom da to nema veze s mitologijom vampira. Inace, vampiri su dlakavi. Veoma.
Nemam pojma ha.Ja gradim svoj svet u mojoj knjizi kao sto neznam ko je rekao nesto u vezi kreacije nema veze.Ja kreiram moj roman koji nece biti isti tj slicni bice drugaciji od svih.Jer pisac kada pise knjigu netrba gledati ko je sta napisao i kakvi su filmovi o vampirima treba stvoriti drugacije delo kao sto ja radim.Neznam ko me je pitao bio ja mislim da je NEKOMOKO Dali vampiri poseduju neko vampirsko stanje?Pravila sam se luda i odgovorila nesto bez veze,naravno da moji vampiri imaju to stanje smisljala sam ga pola godine cak mi je jedno vreme bila korpa puna papirica dok nisam nalazila pravo stanje za moje vampire.Ali ako ti kazem moram te ubiti salim se.Poenta je u tome da ne govoris puno o knjizi koju stvaras i koju hoces da izdas,zato sam rekla da nisu vampir i vukodlak jedno te isto jer ja se ne drzim mitologije.Neznam ko mi je dao stanicu da vidim kakvi su mitoloski vampiri nema veze,trazila sam jer sam se htela uveriti da nisu isti kao iz moje knjige.

Moji vampiri nisu iz mitologije nisu iz filmova serija moji vampiri su moja kreacija moje delo koje ja stvaram samo to mogu reci.
Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:18

Nekomoko zvuči kao čoko-moko icecream
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:22

Yolvahdin wrote:
Naravno da nije, ali ja ne smatram da se čovjek MORA držati mitologije kad piše knjigu/scenario. Kao što Nataša jednom reče, pisac ima apsolutnu slobodu. Njegov svijet je u potpunosti njegova kreacija. Vampir u njegovom svijetu može da ima samo jednu nogu, pseći rep i mafine umjesto šaka ako on tako hoće.
Sem onoga što sam navela u prethodnom postu, ono što se meni ne sviđa je to što ljudi koji tvrde da vole vampire (onakve kakve si ti pomenuo, recimo) niti znaju niti žele da saznaju više o porijeklu i mitološkom značaju istih.

I upravu si nemoras se drzati mitologije stvaras svet kakav ga ti vidis.Da vam nesto kaze, ja sam svakim danom na drugom mestu u drugom vremenu nekad u staroj odeci nekad u novo osecam se zaista super sto prozivljavam ono sto moji likovi rade suocavaju se i govore kroz moj glas i kada sam dobre volje izadjem na brdo iznad mog sela ponesem olovku i papir i osecam se ispunjeno imam mir.Znate da bi bio pisac moras imati svoju tuznu zivotnu pricu svi je drugi pisci imaju kao i ja.Moja druga knjiga bice o meni vec je uveliko pisem jer kada nemam inspiracije za moju prvu knjigu pisem moju drugu i tako drago mi je sto mislis kao ja u necemu.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:23

Ali ti vec uzimas sinonim za vampira i kao takvog moras ga predstaviti u svetlu koje je najpribliznije mitologiji. Recimo, Vampir se ne plasi krsta. Ne plasi se belog luka. Ne pretvara se u slepog misa. Very Happy Ne svetluca. Nema dovoljan kapacitet inteligencije da moze da razmislja o nauci. Very Happy

To je isto k'o da pises o kraljevstvu bez kralja. Kao da pises o zmajevima koji su, ustvari, ljudi. Kao da pises o casama koje su tanjiri. Uzimas referencu vampira, ali ih ne kreiras po uzoru na mitologiju. Mozes li se zaista nazvati poznavaocem materije, odnosno osobom koja moze verodostojno prikazati sliku vampira na kontu knjige, odnosno mozes li ozbiljno uraditi cast samom pojmu "vampir" ukoliko korisistis reference iz Knjiga i Filmova, a ne mitologije?!

Samim tim sto ti se svidja Van Helsing (film) odaje to da Vukodlaka i Vampira svrstavas u suprotni rang. Vampir se mitoloski pretvara u Vuka! A ne da se pojavljuju hibridi kao u filmu Underworld.

@CHOKO MOKO - CE TE PORUCKIM !!!!!!!!!!! Pop

Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:24

Nekomiko wrote:
Nekomoko zvuči kao čoko-moko
Izvini ne razumem te sta si time htela reci..
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:27

jump2

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:28

To što si me nazvala NekomOko umesto NekomIko me je asociralo na meni drag sladoled.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:30

Predanje wrote:
U raznim delovima slovenskog sveta vampir se naziva i drugim nazivima: vukodlak, lampir, lapir, vjedogonja, jedogonja, a najčešće – upir. Na staroslovenskom, reč za vatru je - pir, a un označava negaciju. Unpir, odnosno upir je izraz za biće kome vatra ne može ništa, odnosno označava biće koje je osuđeno na to da bude zarobljeno u telu čoveka koji nije spaljen.
Vampir je zamišljen kao čovek koji je crven od krvi, koji nema mesa, ni kostiju, već je ispunjen crvenom pihtijastom masom. Verovalo se da se vampir može uništiti ako mu se ošteti koža. U tom slučaju bi pihtijasta masa izcurela iz tela. Vampiri su se često vraćali svojim ženama, čak i da su imali decu. Deca vampira mogli su biti i ljudi i vampiri, zavisno od pola vampira i deteta. Ukoliko bi bili istog pola i dete bi postalo vampir. Vampir je mogao biti nevidljiv, a takođe pojavljivao se kao čovek ili kao pas, nekad i kao vuk. Mogao je da prođe i kroz najmanji otvor ili neku rupu. Vampiri su nanosili zlo.

Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 11:37

Predanje wrote:
U raznim delovima slovenskog sveta vampir se naziva i drugim nazivima: vukodlak, lampir, lapir, vjedogonja, jedogonja, a najčešće – upir. Na staroslovenskom, reč za vatru je - pir, a un označava negaciju. Unpir, odnosno upir je izraz za biće kome vatra ne može ništa, odnosno označava biće koje je osuđeno na to da bude zarobljeno u telu čoveka koji nije spaljen.
Vampir je zamišljen kao čovek koji je crven od krvi, koji nema mesa, ni kostiju, već je ispunjen crvenom pihtijastom masom. Verovalo se da se vampir može uništiti ako mu se ošteti koža. U tom slučaju bi pihtijasta masa izcurela iz tela. Vampiri su se često vraćali svojim ženama, čak i da su imali decu. Deca vampira mogli su biti i ljudi i vampiri, zavisno od pola vampira i deteta. Ukoliko bi bili istog pola i dete bi postalo vampir. Vampir je mogao biti nevidljiv, a takođe pojavljivao se kao čovek ili kao pas, nekad i kao vuk. Mogao je da prođe i kroz najmanji otvor ili neku rupu. Vampiri su nanosili zlo.
Znam ovo procitala sam hiljadu puta kazala sam, da volim VAN HELSINGA ne da gradim pricu na odnosu filma razumes
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 12:00

A zasto volis Van Helsing-a? Very Happy Kako mozes?! Very Happy

Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 12:17

A zasto volis Van Helsing-a? Very Happy Kako mozes?! Very Happy
Volim film zato sto je on bio prvi o vampirima koji sam pogldala
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 12:29

Nema tu ni V od vampira Very Happy I pre Van Helsinga je bilo jedno desetak filmova s vampirima. Van Helsing se moze dopasti jedino deci. Zato ga je Pink pustao u 10 sati subotom Very Happy (ili nedeljom)

Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 15:34

Pa ja sam iznela svoje misljenje
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   26/9/2012, 16:02

Sreca, pa sam ja izneo svoje znanje.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   27/9/2012, 13:05

Mr.Green

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   27/9/2012, 13:08

RR
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   27/9/2012, 13:38

Lenjo

Nego

Ovo je moja zaludjenost.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova   

Back to top Go down

Zasto smo zaludjenici vampirskih serija i filmova
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2