Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

A Valley without wind

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: A Valley without wind   16/8/2012, 11:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

A Valley without wind је Indie PC игра која је прошла кроз дуг период development-а да би из Bird's eye view дошао на 2D Platform based cross genre.

Најбитније је то што је игру могуће играти у Multiplayer опцији, чак и преко Hamachi-ја, односно directIP-а. Сервер је могуће сакрити или поставити у јавност. У суштини могуће је имати између 2 и 200 људи на серверу (ако могућности то дозвољавају).

У игри сте у улози човечанства (прецизније, људи изгубљених у просторновременској контузији) те бирате свог аватар-а којег ћете водити кроз свет, убијати роботе и чудовишта, односно изградити свој settlement.

Игра је комбинација следећих жанрова

Platform

Point&Click Shooter

RPG

Tactical Strategy

Action Adventure

Detective Adventure

---

Када се осппособи settlement на мапи ћете трагати за изгубљеним људима од којих ће свако долазити из разних временских периода. Свако од тих људи поседује своју способност која је битна за трагање за кристалима (ако вас мрзи да сами тражите, а у једном тренутку игре то већ постаје заморно), а људима је потребно омогућити храну (што се добија постављањем фарми на зелено тло типа Grassland). Ипак, ствари нису тако једноставне с обзиром да владају велике олује те да би успели да дођете до дела који вам је потребан мораћете прво да поставите ветрењачу која ће ''одувати'' олују за четири тактичких square-ова на једној финој Graph мапи.

Мапе су апсолутно Random генерисане и немогуће је имати replay. (могуће је али пре ћете добити десет супер лото премија in a row)

Као што видите на мапи, постоји кишица која онемогућава зелене површине на којима је пожељно поставити фарму.
Али, да би поставили фарму морате је или добити преко мисије (мисије су временски ограничене и re-spawn-ују се рандомизовано) или да је купите у самом settlement-у за суму од 15.000 in-game money (која је у виду кристалних shard-ова или нешто слично томе, заборавио сам)

Сваки квадратић на тој мапи је један регион. Сваки регион садржи између две и педесет мапа. Свака мапа садржи између једне и педесет зграда. Свака зграда садржи између једне до педесет соба. Ипак, постоји адекватно означено које собе садрже ''boss"-а као и које собе су "Stash''. То већ откријете у самој игри, није фора да све знате унапред Very Happy

Поента у игри јесте да се униште четири Lieutenant-a и један Overlord.

Сваки пут када се један Lieutenant уништи сви у игри се повећавају за 1lvl, (што је много имајући у виду да се и магије, способности и интезивност свега појачава за један ниво) но то није ''lvl" у RPG смислу, већ LVL у виду нивоа тежине (као када у тетрису пређете на следећу брзину).

---

Ово је нешто мало моје и Наташине игре (наше, у даљем тексту)

Прво смо прошли кроз солидан tutorial око којег није ни било наговештаја. Ја сам бирао мушкарца који је имао највише HP-a, мада то није било важно. Касније сам погинуо и од понуђених ''људи'' сам могао да изаберем једино женску особу. Од жена које сам видео, изгледа да постоји једино тамнопута црвенокоса. Сваки пут када неко погине могуће је да ће остати њихов дух који може напасти било кога ко се нађе близу тако да се саветује опрез. Додуше, нисмо имали ово искуство још увек упркос чињеници да смо обоје погинули једном.

У игри је могуће модификовати да ли желите да имате више HP-a, MP-a или Damage output. MP се пуни огромном брзином, али за неке далеко јаче магије потребно је пуно MP-a. Мени је и 200 сасвим довољно.
те ставке се модификују на основу дељења броја 10 са три ставке што значи да ћете имати уобичајену поделу 3, 3, 4. Мана је свакако потреба с обзиром да она представља готово сваки акциони потез осим movement-a (додуше постоји магија за rocket убрзање које је поприлично epic). Damage output је битан уколико желите да лакше средите непријатеље.

Armor је могуће модификовати, односно на себе стављати посебне и напредне item-е који ће поспешивати одређене атрибуте које имате код себе. Магије (способности) зависе од елемената (ја користим light lvl3 за сада) и можете ускладити своје slot-ове да би поспешивали вашу способност коју користите. Неки од непријатеља имају природан resistance на одређени елемент и, иако није апсолутан, и даље може представљати проблем на већим нивоима тежине.

Ово су неке од SC које сам ћапио данас Very Happy

The settlement.

Sending someone on a mission.

Guardian Power Scrolls (да ме не тужи Bethseda lol! )

Things that we should do

Crafting magics

---

Ово је мапа света с већ делимично одрађеним зградама које поспешују наше способности.

Могуће је пронаћи (и купити) књиге које би поспешивале саме settlers-e које је, такође, преко одређеног scroll-a могуће заменити с другом особом. Не постоји смрт у правом смислу те речи, односно традиционалан Game Over за једну особу. Везати се за једног аватара није циљ игре с обзиром да су неки аватари бољи за неке друге способности.

One of the enemies is a dust devil! Very Happy

Others are something like fire blub and similar

They drop both HP regen and "consciousnesses shard"(pare)

---

Entering Desert house

Found what I came for

Got an upgrade

Preforming SPEEEEEEEEEEEED thing (double tap)

Showing a Rift pattern (travel instantly to visited places, a teleport system

---

Музика ме махом подсећа на Prince of Persia (прави PoP, не оно Убисовт срање)

Стил игре је сличан као и у Vectorman-у.

[You must be registered and logged in to see this link.]

С тим што у овој игри непријатељи нису скриптовани на исти начин већ су рандомизовани.

Игра поседује онај прави PC шмек који се негде загубио у времену и сећању.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Савршено је.

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP