Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Utisci o igrama

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Utisci o igrama   1/3/2012, 02:26

Недавно сам играо игру The Cursed Crusade и упркос релативно лепој графици игри фали много тога да је начини и лепом за играње. Све што се дешава је исувише линеарно, чак и за мој укус с обзиром да ја волим одређени циљ и одређени метод да се постигне циљ, што не дозвољава чак ни машти да се умеша и макар тако начини игру интересантнијом.

Поред тога ту је и апсолутно неинтересантна, апсолутно клише прича.

Систем борбе је налик побољшаном систему борбе из игара као што су The Witcher & Assassins Creed, али сама игра није ни приближно добра као те две које лично не волим бог зна како што само по себи говори о томе какво су њесра од игре направили по узору на, наравно, помаву за Assassins Creed. Нажалост, јуре се парице али срећом па овакве игре пропадају брзо.

Игру НИСАМ прешао, што је за мене врло редак случај с обзиром да скоро све што одиграм то и пређем, али ово је био изузетак без премца. Јадно, врло јадно иако је у почетку деловало обећавајуће.

----

Недавно сам почео игру Kingdoms of Amalur : Reckoning. Иако сам нешто мало писао о истој могу рећи да сам пријатно изненађен истом, али фактор приче којем сам се надао је скоро тотално занемарен. игра ми је далеко примамљивија од Skyrim-а којем још увек успешно одољевам с обзиром да Скајриму фали нешто што су имали и Моровинд и обливион, али једноставно не умем да дефинишем шта конкретно... Искрено, Музика Скајрима је лоша, јако лоша у поређењу с претходницима који су деловали живахно.

Амалур је једна одлична комбинција многих игара до те мере да је постала нешто сасвим другачије од истих. Дакле, реанимација најбољих ствари неких од игара која је успешно направила свог меду Франкештајна у колаж варијанти. Упркос обиљу комбо удараца игра је ПРЕЛАКА што ме одбија од играња исте, или сам ја предобар за исту?! У сваком случају поседује малену репетативност, а могу рећи да ме је држала три-четири дана узастопно... умало нисам и сневао исту. Ипак, без обзира на слабу причу игра јесте заразна због одличног система борби, а с обзиром да је loot тотално рандом потрајаће неко време док се човек поштено не навикне на исти. Свакако вредно пажње сваке особе која је љубитељ мморпг и рпг игара.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Utisci o igrama   9/3/2012, 00:26

Након неког мучења покренуо сам The Settlers (VII) : Paths to a New Kingdom...

Подесио сам сву могућу графику на максимум. Све што могу рећи је - Вау!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Први утисак - свака част Blue Byte и Ubisoft-у!!!

Други утисак је био када сам почео необавезну битку против 3 AI-а и могу рећи да ми се допада комбинација СВИХ The Settlers делова до сада.
Сигуран сам да је за неке људе ово остварење сна и могу комотно рећи да сам и ја срећан због како њих тако и ове предивне видео-игре која се нашла на мом HDD-у.

Ово је права игра ''старог'' кова у новом паковању. Коначно је и био ред!

Back to top Go down
Lews Therin
Coolisha

Број постова Број постова : 88
Astral Dust Astral Dust : 1220
Маг
40% HP 60% MP
Exp : 7% EXP
Srveni Stap

PostSubject: Re: Utisci o igrama   14/3/2012, 18:56

Meni je prilično zanimljiva delovala igra, nabaviću je. Jel neko igrao CIV V i valja li ?

“Kallor said: 'I walked this land when the T'lan Imass were but children. I have commanded armies a hundred thousand strong. I have spread the fire of my wrath across entire continents, and sat alone upon tall thrones. Do you grasp the meaning of this?'

Yes,' said Caladan Brood, 'you never learn.”
Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

Број постова Број постова : 638
Astral Dust Astral Dust : 4095
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна

PostSubject: Re: Utisci o igrama   30/3/2012, 00:14

Alan wake, navukao sam se, na pocetku sam druge epizode.
Remedy je ponovo obavi sjajan posao, ima neki horor/noir fazon kao i max payne sto je imao
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Utisci o igrama   30/3/2012, 01:46

Можда мало више налик на Constantine/Silent Hill/Call of Cthulhu/Penumbra:Overture у комбинацији с атмосфером мистерије виђеном једино у Still Life игри. Барем је мој доживљај такав био. Али то је ипак сасвим златна средина и фантастична је игра Very Happy

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Utisci o igrama   1/4/2012, 20:11

Ja sam malopre prešla Alan Wake, oduševljena sam.

Predivna atmosfera, zdrava doza horrora, odlična priča i pamćenja vredni citati.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Utisci o igrama   7/8/2012, 10:20

Играо "LAMENT".

Интересантна игра, подсећа много на предивне platform игре за PS3

Игра је порпилично Grim, али осветљења су фантастична. Можете је наћи на нету, има око педесетак мегабајта и прелази се кроз неких сат времена, најкасније.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Utisci o igrama   20/9/2012, 03:27

Poceo Sleeping Dogs. Prelaka je igra, funkcije su apsolutno plug & play. Nervira over the shoulder camera ali se lako izbegava. Nivo detalja je fantastican. Voznja deluje coravo na PC verziji, a combat je jednostavno lepsi na gamepad-u. Igra je odlicna kao prvi deo, morace da postoji i drugi.

Rekao bih da je ova igra GTA klon, ali ipak vise podseca na Yakuza za PS2 po stilu igre. Ipak, sadrzi sve elemente GTA tako da je definitivno vredna isprobavanja.

Combat sistem je fin, ali podseca dosta na Assassins Creed animation show. Click click click click i na kraju click.

Savrseno prosecna igra (mozda malcice ispodprosecna za moj ukus) ali tu je negde 3, 3.5 (od 7). Zasto 7? Zato.

U sustini detalji su odlicni, ali je reflection nekako nerealan. Postoji i bolje. Igra sadrzi dozu nerealnosti tako da potencira taj smer koji je vidjen na arkadnim sistemima. Fin. Brz. Lep.

Jedina prava zamerka - laka igra. Mozda izmedju 30-40 sati + razgledanje.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Utisci o igrama   13/10/2012, 17:37

Sleeping Dogs je, blago receno, GTA klon video-igra smestena u svet Hong-Kong mafije i policije.
U ulozi ste Wei Shen-a, policajca koji se tajno infiltrirao u trijade zahvaljujuci svom poznanstvu iz malena.
Wei Shen je tek stigao iz U.S.A u Kinu te pokusava da se probije od malih nogu u velikom gradu.

Tokom igre bicete suoceni s nekoliko vrsta quest-ova koji prate linearni progres. Vrste questova su
- Policijski (plavi i svetlo-plavi koji donose police Experience i omogucavaju level-ovanje sposobnosti s oruzjem i obijanjem automobila)
- Mafijaski (zeleni koji donose Triad experience i omogucavaju level-ovanje borbenih poteza i tuce s alatkama)
- Face (zuti koji donose Face experience i omogucavaju niz odredjenih in-game skillova koji su opcionalni, ali svakako pozeljni. Face se dobija i kroz trke, odnosno organizovane ulicne borbe)
- Money (narandzasti koji donose upliv novca. Ove misije je moguce raditi stalno tako da cete uvek imati novac)
-Kung Fu (Fist simbol gde svom Sifu-u vracate davno izgubljene/ukradene statue i za svaku statuu dobijate po jedan novi Kung-Fu combo potez gde se kombinuju Light, Heavy i Grapple napadi radi izuzetnog damage-a)

Sistem borbe je ujedno i najjaci atribut ove igre i potrebno je malo vremena dok se igras uhoda i otkrije svoj omiljeni nacin borbe. Da li ce to biti hvatanje neprijatelja za glavu i trcanje u zid kako bi mu naprsla lobanja ili jednostavno mlacenje u Kung Fu stilu, vas je izbor. Postoje laki, teski i rvacki potezi, a isto tako postoje i orudja i oruzja koje cete koristiti za napad neprijatelja (iako je najlakse pregaziti ih automobilom).

Igra je u svim aspektima laka osim kada je rec o trkama na motoru, odnosno borbi protiv 3-4 neprijatelja koje je nemoguce uhvatiti u rvacki stance (i koji imaju obicaj da vam skidaju izuzetan broj HP).
U igri postoji doza nerealnosti poput voznje automobila i udaranja neprijatelja (dva-tri udarca automobilom na default "Ctrl" i u stanju ste da unistite bilo kog policajca koji vas prati). Ukoliko se sakrijete s puskom na nekom krovu policija ce imati velik problem da dodje do vas, a sto se oruzja tice proci ce vam oko 50 % igre pre no sto u opstem smislu budete videli pistolj. Uprkos tome, zbog loseg nisanjena u verziji 1.00 konstantno cete gledati da neprijatelje napadate prsa u prsa, odnosno koristite enviroment attack poput telefonske govornice).

Okruzenje igre izgleda fantasticno. Nivo detalja je fascinirajuc. Ipak, shader sistem na automobilima je sasvim smesan i retkost je videti toliko presijavanja na automobilima u modernim igrama. Jedan od najboljih trenutaka u igri jeste kada padne kisa tokom dana gde mozete da uzivate u izuzetno odlicno odradjenom sistemu lightning-a i refleksije. Svaka reklama, znak, simbol, automobil itd ce imati svoju refleksiju na mokrom asfaltu.

Igru svakako preporucujem i obavezno je imati patch pre igranja, odnosno Hi-Res DLC koji nikako ne utice na FPS. Igra je svakako bolje optimizovana za AMD korisnike tako da pokusajte i bicete prijatno iznenadjeni. Sigurno je da ce postojati i sequel.

Prijatno igranje :}

Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

Број постова Број постова : 638
Astral Dust Astral Dust : 4095
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна

PostSubject: Re: Utisci o igrama   2/3/2013, 15:07

Sinoc poceo Brutal Legend i odlicna je.
Prepuna odlicne muzike i raznih fora na racun metala Very Happy
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Utisci o igrama   7/4/2013, 23:49

^ Угл. америчког порекла. Али то се и очекивало од Jack Black-а.

---

Иако сам играо преко 20 игара у протеклих месец-два, ово је једина игра о којој заиста желим да напишем пар речи.

Eador : Genesis (GOG).

Одавно се нисам овако забављао играјући. Игра је тежа него ли уобичајене игре у истом рангу, а чини ми се и да је дужа с обзиром на свет.

У игри сте у улози духовног бића и циљ вам је да сакупљате "Shards" који представљају делове земљишта (острва) која лете у Astral Plane како би имали што веће острво и приближили се центру Еадора, далеко од ''хаоса''.

Једном када уђете у жељени shard добијате своју парцелу (1 hex) у којем можете да правите зграде и бирате између четири хероја.

Hex који се налази одмах тик уз замак је увек lowLVL (а што се више shards осваја, долазе јачи enemies). Поред једноставног освајања Hex-ова потребно је и одржати популацију срећном, односно истражити целу територију Hex-a. Једном када је Hex 100% истражен добија се +2 income, а сваки пут током истраживања могуће је наићи на различите зграде у које можете послати хероја на Quest/Fight. Сваки unit у игри добија Exp и LvL-ује се у стилу хероја, али с мање понуђених опција (Морал, Hp, и неколико врста Def/Attack система).

Игру је могуће упоредити с Heroes of Might and Magic, али је извођење исте компликованије у пракси у односу на HоMM. У ствари, игра је више наследник фантастичног и слабије познатог Lords of Magic : Special Edition
Борбе могу бити веома бруталне, а упркос чињеници да се тешко долази до нових територија потребно је улагати пуно времена у истраживање сваке територије. Тако да сатима можете истраживати само 1 Hex од сигурно 20-30 на 1 shardu (тек је питање колико Shards постоји).

Освајање 1 shard-a с собом доноси бенефит у виду отварања нових зграда, односно income за astral plane.

Главна два ресорса су Gold и Gems, а поред њих су и special goods типа wood, iron итд који могу да смање цену куповине бољих ратника. Наравно, ратнике можете купити и без посебних ресорса али ћете платити скоро дупло или тродупло више.

У почетку херој може повести с собом свега 3 ратника, односно четири магије али временом добија више. На 10 lvl-у долази специјализација, а на 30 је full-ready.

У игри постоји и гомила epic item-а који повећавају/дају разноразне ствари, а сви item-и који се equip-ују поседују свој систем хабања тако да је потребно водити рачуна и о томе колико вам је стрела остало (ако сте archer), односно да ли ће приликом следећег turn-a да вам мач постане useless.

Све у свему, ја сам веома задовољан игром и уживам играјући је. Враћа ме у нека боља времена када је gameplay била једина ствар која ме је интересовала.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Utisci o igrama   

Back to top Go down

Utisci o igrama

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1