Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Kingdoms of Amalur : Reckoning

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Kingdoms of Amalur : Reckoning   13/2/2012, 05:22

[You must be registered and logged in to see this link.]

Људи говоре да је у питању wRPG, комбинација свих досадашњих wRPG-ева, али ја им говорим да нису у праву. Наравно, мало ко је од њих па и играо неки jRPG, односно нешто на ''конзоли''. Ипак, ово је игра која је мене ненормално подсетила на неколико наслова у којима сам видео

KotOR, Fable, God of War, World of Warcraft, NeverwinterNights, Dragon Quest 2 као и сваки могући Action based jRPG, односно нешто типа Shining Force Exa + Rogue Galaxy + Devil May Cry 3, 4.

Комбинација многих игара, али првенствено prequel за MMO који ће тек изаћи. За сада и у оквиру тога да је ово ''првенац'', игра задовољава све критеријуме играча RPG-ева, било да су то или wRPG или jRPG фанови.

Људима ће највероватније сметати то што ''неће осетити озбиљну игру'' због стила цртежа, но ти људи су ионако идиоти. Pop Mr.Green Некоме ће сметати то што су ефекти доста јаки, али, реално, ово је fantasy игра у оквиру чега је НЕреално императивно, штавише што више пожељно.

Ипак, прави правцати crossover и платформски НЕоријентисана игра, но ипак сам је ставио у одељак PC због тога што се моје искуство своди на PC платформу. :]

Иначе, дошао сам само да поделим моје позитивно мишљење и драго ми је да постоји једна оваква игра која задовољава све моје критеријуме и дозвољава ми да видим ко је какав gamer Twisted Evil

[You must be registered and logged in to see this image.]

Last edited by Raziel on 28/12/2012, 14:01; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Kingdoms of Amalur : Reckoning   13/2/2012, 13:57

I meni se svidela Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Kingdoms of Amalur : Reckoning   17/11/2012, 19:13

Ja sam je mrzeo. Flat-out mrzeo, moram reci.
Podsecala me je na WoW, samo singleplayer. WoW je lagano jedna od najgorih igara koje sam ikada igrao, i za koju nisam imao ni trunku strpljenja. A ovo je TO, samo sa lepsom grafikom, boljim sistemom za borbe, i singleplayer.
Igrao sam kao neki warmage fazon, Crusader karta cinimiske, i igra se svodila na sledece:
Imas badass mac i badass magiju
Bacas badass magiju i vrtis badass mac okolo
Radis linearne MMO questove koji se svode na:
1) nadji nesto i donesi nekom
2) ubij nesto
'Svet' koji istrazujes ima osecaj kao da se radi samo o serijama spojenih oblasti, izmedju kojih su sumice sa kripovima, a ne kao svet koji je tvoj za istrazivanje. Svet me uopste nije privukao, nije me doveo u situaciju da pomislim da se u njemu nalazim, takodje likovi nisu kod mene budili apsolutno nikakve simpatije, niti ikakve emocije, da budem precizan.
Dobijes skillpoints, koje trosis na skill tree, koji mozes da resetujes bes ikakvih posledica sto je najdosadnije od svega. Igra apsolutno ne zahteva promisljenost u odlukama, jer sa dovoljno para mozes da ispravis svaku gresku koju si napravio. Ono sto je bilo u duhu RPG-a, po mom misljenju, je ono sto te je teralo da 'zivis' sa svojim izborom, cak i ako je pogresan, i da planiranjem daljeg builda prosto prevazidjes problem koji si sam sebi stvorio.

Razmisljao sam o dropovanju igre jako brzo, ali sam pomislio mozda je drugacije kad se prica malo razvije, kad dobijes bolje sposobnosi etc.
Posto me je igra smorila jako brzo i ne bih igrao dalje i ovako i onako, krenuo sam u cheat engine avanturu, da izvucem bar jos malo zabave iz igre koju svi hvale, a meni se ne dopada. Late game je samo ucvrstio moje negativno misljenje o igri. Na stranu to sto je mage clasa kompletno OP, sa maksovanim blacksmith i gemcrafting 'polomis' igru i postanes neunistiv bez problema, pa mogao si da NAMERNO zajebes skill tree i niko ti ne moze nista.

Moj zakljucak: Igra je uzasno linearna, dosadna, poprilicno je laka cak i na vecem difficulty nivou, likovi mi nisu preterano zanimljivi, dobrim izborom skillova lako igru stavis pod svoju cizmu, a ako u tome ne uspes, mozes sve da resetujes i podesis kako ti volja.

To je moje misljenje o KoA. Da je MMORPG, bio bi nadprosecan, ali RPG je nikakav.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Kingdoms of Amalur : Reckoning   13/12/2012, 14:29

Тешко да је сви хвале али сама чињеница да је једна таква Action RPG дошла на PC је фасцинирајућа. Реткост је видети добар систем борбе на PC oriented game.

Игра јесте у MMO фазону али је SinglePlayer. Фора је следећа - игра је prequel за MMO.

Овакав тип игре би био одличан у co-op фазону али циљ није био да се много дрма глава око саме игре што ју је начинило веома лаком за играње.

Пуно клишеа, али здравог клишеа. НЕ погађа толико у главу. Само да је игра за пар нијанси тежа и било би све ок.

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Sponsored content

PostSubject: Re: Kingdoms of Amalur : Reckoning   

Back to top Go down

Kingdoms of Amalur : Reckoning

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1