Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Risen

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Risen   18/5/2011, 08:02

Коначно, нешто нормално да изађе за PC Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Од креатора Gothic серијала, апсолутна победа! Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Risen   18/5/2011, 08:14

Dare, dare... Nani, nani? Je l bi radilo kod mene? Very Happy
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Risen   19/5/2011, 16:37

Немам појма Very Happy

Вероватно

Енивеј, још мало сличица од мене

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Risen   19/5/2011, 17:30

A jel moras taj cika da budes ^_^ Nevermind, sad cu vidim, instalirala sam Very Happy
Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

Број постова Број постова : 638
Astral Dust Astral Dust : 4095
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 00:48

Dobar nastavak Gothic tradicije samo prica nije nesto.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 01:49

Заправо, прича се лагано развија и што је најбитније - има великог смисла. Нигде нисам видео нешто претерано, нигде нешто што одступа. Једино је combat систем могао бити бољи али и он се побољшава након сваког lvl-овања skill-а. дакле, нема у дивљини људи, кога пронађу аутоматски га бацају у Манастир.

Иначе, не могу да кажем да је ова игра генијална, али је свакако освежавајућа. Полагао сам високе наде све док нисам дошао до оне кућице на самом почетку. Тада сам изгубио интересовање за игру и сврстао је у још један од клише-а које сам играо раније...

Али је далеко боља од Gothic-а, то је сигурно. Gothic је репетативан изузетно.

---

Игра је одлична за истраживање свега и причања с сваким. Не осећа се као да су градови пренасељени, нити да их је премало. Заправо, сваки NPC има сопствени кревет. Сваки NPC ће имати нешто да каже приликом мењања ситуације која се догађа или дешава. Фора је у томе што на почетку прича изгледа клише али касније се развија и могуће је исту сагледати из далеко више перспектива. Реално гледано, ово је најбољи RPG који сам играо на PC-у још од Jade Empire-a, односно Oblivion-а...

некако овде ствари које се добијају имају смисла, јачина противника има смисла као и остале ствари - минус нереалистичне ствари које у суштини нису ни битне (рецимо, када пржи месо). Била би фора да је убачено припремање хране као у Cooking Mama

Игра има много глупости, као и свака новија PC игра која излази на тржиште, и те глупости санкционишу изласцима новијих делова, осим у случајевима када им понестане пара па се одлуче за MMORPG комбинацију...попут већине данашњих стандарда.

Иначе, још увек ми је остало да видим PC RPG који сопственом причом може да присмрди јапанској продукцији. До сада - нула... једино нешто мало Warcraft ако исти сврстамо у делемични RPG...

Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 02:01

Hm sreca sto nisi stigo do zadnjeg bosa (nisam ni ja, igrao sam samo dan, dva) cuo sam da je jedan od najglupljih u istoriji. E kad ces da probas Witchera 2 ima stvarno dobru pricu i pocetak igre je jako tezak (u prologu su me ubili vise puta nego u celom kecu).
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 03:32

Нисам га играо довољно да бих могао да донесем закључак. Енглески dub је глуп, празан, нема емоција! Желим да пронађем игру на пољском, оригиналном па да играм к'о човек. Додуше, не осећам Witcher-а као игру, виш као гомилу анимације. Систем борбе је малчице закржљао али навикао сам на изазове тако да ми је то још само један од плусева за игру (Hit & Run) тактика. Не постоји баш велика слобода борбе акли Witcher се и не игра због борби. Главни разлог је инетракција и донекле прича. Инетакција није баш на нивоу одраслих - Вичер је више у фазону ''Је**м вам свима црни 'лебац'' покушавајући да одради добро дело, скривајући сопствене намере и повремено спавајући с голом женом на коју наиђе која изгледа као модел CKM-a Very Happy
Мало је глупо то што је лик тотално нежан када дира облине женског тела, а овамо врши геноцид над људима Very Happy Дакле, у другом делу су претенцирали да игра изгледа попут филмског остварења које се може приказати кроз игру.

Иначе, мани се тога ''рекла - казала'' што пре.Ако играш игре зато што то неко препоручује - боље и не играј Very Happy
И ја сам чуо да је Dragon Age : Origins најбољи RPG свуда хваљен па опет 6овно над 6овнима од игре. Сваки пут када будем помињао DA:O има да пљунем три пута и да нацртам мали кружић негде.

Иначе, да ниси ти мало кратак једно три године па да играш ту игру?? lol!

Србија! xD

---

Едит : Највећа замерка коју не могу било којој игри која то упражњава да прогледан кроз руке јесте - HIT ON TIME секвенца ( Prince of Persia, God of War, Tomb Rider *новији* и још мноштво игара ). Кликнем дугме и урадим awesome скачући на леђа противнику, чупајући им ребра и сл. Тога ми је било мука у GoW, а и овде ми је донекле смешно (Balista? Кликтање левог миша да се подеси Balista...која иначе не може ни да се помера него је магично фиксирана да погоди баш на врата, док краљ чека - дакле, ту се види да је то све филмска секвенца где нема много размишљања него - иди уради, мало кликћи и готово).
Combat противници су изузетно console type што је за мене сасвим океј. Али ја и даље не осећам било шта што се може сврстати у mature осим сцена голих тета CKM-a. Вероватно су користиле Биомед 4, купили у Србији код Вилењака...

Једноставно, играо сам толико игара које натерају човека да размисли о много чему, а једина иоле озбиљност која се овде може видети јесте у интеракцијама (рецимо, мучење). Немам осећај тога да искушавам нешто ново, све је интерактивног типа (анимације које се догађају на скоро сваких 30 секунди). Да нема бирања одговора већ да главни лик, заправо, има сопствену персоналност схватио би као далеко озбиљнију и бољу. То што ће некоме рећи "Fuck you" за мене није ништа озбиљно. GTA је препун тога па поново не доживљавам игру као озбиљну. :]

Има тога и у Risen-y али то додаје претензију људима и скоро па ништа више.

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 08:30

Mene Witcher nervira baš zbog toga što se sve svodi na to s kime će sve on da spava. Njaaa. Da tu ima neke normalne romantične priče se izraženom ljudskošću, pa i da igram. Ovako su samo strpali tinejdžerske fantazije u igru. Prazno, prazno, prazno!

Što se Risena tiče, meni se dopada jer je opuštajuća igra. Nije da me nešto oduševljava, ali fina je. Napreduje se polako ali sigurno, mogu da uživam dok istražujem, ali neprijatelji su PRETEŠKI! I ne kapiram najbolje sistem lvlovanja, sem toga da moraš da kupuješ skillove. Šteta što moraju pare tako da se troše :(

Što se duba tiče, mrzim engleski dub, kako u igrama tako i u anime ostvarenjima. Prosto me iritira takvo čupanje emocija iz dela. Jedine igra koje sam uživala da slušam na engleskom su Portal i Blood Omen (Legacy of Kain) igre.
Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 12:02

Sto se tice Geraltovog lika (odnos prema zenama i fuck reci) su preuzeli iz knjige (on dodje kao mudriji i plemenitiji Konan), da bi Geraltove postupke shvatili na pravi nacin moraju se procitati knjige tako da to nije greska igre, QTE je zastupljen samo na 4 mesta u igri (gorepomenuti balista,bezanje od zmaja u prologu i dve boss borbe) i u miniigri pesnicenja. @ Natasa: u dvojci nema jurenja zena tako da ce ti se mozda vise dopasti. Igra se moze igrati u poljskom dubu sa engleskim titlom.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 12:20

Е, то је иначе један од проблема. Да би се адекватно уживало у главном лику потребно је прочитати књигу и адекватније схватити тај свет, односно Гералт з Ривии. Прочитати тридесетак страница manual-а који се добије уз игру па тек онда сагледати из осталих перспектива, но ја то тако не могу. Књига је једно, видео-игре су сасвим друго. Не бих могао да читам књигу само да би ми се више свидео Гералт. Могли су да се потруде да ставе све у игру, имају сасвим довољно материјала Very Happy овако игра дође смешна у поређењу с књигом.

Ипак, сматрам да би било најбоље да постоји филм који би веродостојно одрадили. Имам осећај такав да као да је изашла књига па онда филм и на крају игра која је рађена по узору на филм, али није добро дефинисала оне важније аспекте како књиге тако и филма. Надам се да ће му дати мало људскости у следећим насловима...

Енивеј, и даље има сцена голотиња (Камп? Купатило? Very Happy) које су у фазону да приказују филм Б продукције једног акционог хероја који с времена на време, при слободном времену, малччице има нежне тренутке голотиње. Голотиња и сл једноставно нису начин да се придода озбиљности.
Иначе, смешан је штос за Ass Ass ins Creed Very Happy и кола с сламом, али поново малчице ружно од њих што су их испрозивали Very Happy

Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 12:38

Cek drugi chapter (ako izaberes elfe) da vidis kako prozivaju LOTR, postoji serija od 13 epizoda ali ona pokriva samo prve dve knjige. Da to se slazem igra se nadovezuju na knjige, jedna od glavnih tema dvojke je sudbina Yennefer (geraltove jedine prave ljubavi), a igraci koji nisu citali knjige vec samo igrali dvojku nemaju pojma koje ona.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 13:01

Да, али то је глупо. Замисли да је за сваку видео-игру потребно прочитати књигу да би људима била јаснија улога протагонисте?

Постоји тако пуно видео-игара чији су чак и споредни ликови препуни емоција и то на само један поглед, дело или акцију које учине, а ови се ослањају на game manual и књигу да пружи оно шта је игра ускратила.

Концепт - да би уживали у главном лику морате да сазнате више о њему из извора који не представљају ''видео-игру'' већ нешто што нема апсолутно никакве везе с светом видео-игара, књигу. Довиђења забаво!
Имам осећај да је књига преведена на енглески, а имајући у виду колико ту има материјала има више од једне. И мислим да остатак није преведен (мрзи људе исто као што их је мрзело да се потруде да се лепо ужива у главном лику током игре).

Wiedźmin једноставно није довољно озибљан да мени привуче пажњу довољно. Гледао сам нешто мало ту серију - оно је смешно. К'о тарзан стари.
Е, да су одрадили Witcher-a по узору на ПРАВЕ вешце, то би ми већ привукло пажњу. Овако све остаје у fantasy Setting-u.

Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 13:21

Haha serija i jeste smesna moram priznati, samo je glumac koji igra Geralta dobro pogodjen. Sto se tice prevodjenja serijal ima 7 knjiga (stim sto su prve dve zbirke prica koje sluze za upoznavanje sa likovima i uvod u serijal). Na engleski je prevedena samo prva zbirka prica (last wish) i prva knjiga serijala (blood of elves). Kod nas su prevedene obe zbirke prica (poslednja zelja i Mac sudbine (koji je inace preveden samo kod nas i Rusa)), taman kad je IPS trebao da predje na serijal prevodilac sa poljskog umre (a posle pukne i sam IPS, pa je knjige uzasno tesko naci jer je tiraz rasprodat, a nije ponovo odstampan). Pre mesec dana je Carobna knjiga je odkupila prava na serijal pa planira da Krv Vilenjaka prevede do sajma, a drugu knjigu oko Nove godine, tako da bi za koju godinu trebali da imamo ceo serijal u rukama.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 13:25

То би било лепо.

Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Risen   31/5/2011, 13:45

Hehe moram da priznam da mi je drago sto mi imamo nesto prevedeno sto ameri nemaju (sto je logicno,ipak su nama poljaci blizi nego amerima).
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Risen   

Back to top Go down

Risen

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1