Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Witcher

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Lews Therin
Coolisha

Број постова Број постова : 88

PostSubject: Re: Witcher   30/8/2011, 01:33

Trenutno igram prvi deo i razvlačim ga. Negde sam pri sredini drugog chaptera. Dakle,prvi put kad sam video kakav je način borbe u sebi sam pomislio ,,Šta je ovo 0.o'' ali sam ga posle pet minuta zavoleo. Nije težak,ali se treba potruditi.

Što se tiče The Witcher 2,veoma mi se sviđa do dela do kog sam stigao (Kayuan) ali nisam hteo da nastavljam zbog toga što nisam igrao prvi deo. Veoma epski momenat je izlazak iz šatora u kom si sa Triss i pogled na onaj kamp tokom opsade,kao i ,,otvaranje'' opsadnog tornja..

Što se tiče seksa, meni je glupo odrađeno to što je seks uvek isti, dakle bacanje na krevet,poljubac i zamućen ekran,te sam se posle 2,3 puta smorio. Smile

Igra je zaista prilično mračna,bar svet i njegovo uređenje, dakle non-humans veoma podsećaju na Indijance ili romsku populaciju, prema njima se odnosi kao prema životinjama, žive u svojim kvartovima/favelama, ostali se bore gerilskim načinom ratovanja i ubijaju civile... Dakle nemamo patuljke koji se smeju i udaraju po kamenju i elfove koji piju napitke i smeše se ljudima.. Takođe, svet je i veoma opasan,tako da nećete moći da se šetate predgrađima usred noći i da to skroz mirno prođe.. Smile

Sama priča prvog dela mi se ne sviđa,iako nije isklišeirana. Početak priče drugog dela je odličan..

Maštoviti nazivi kod organizacija ( Squirels, Flaming Rose, Poor Fucking Infatry...)

Preporuka i konačna ocena 8-10 za Witcher 1 iako ga nisam skroz prešao, a o drugom ne mogu da sudim, mada prolog i prvi chapter dobijaju 7-10 ocenu.
Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

Број постова Број постова : 638
Astral Dust Astral Dust : 4095
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна

PostSubject: Re: Witcher   30/8/2011, 02:27

Bice pijanih patuljaka ne brini.
Back to top Go down
Lews Therin
Coolisha

Astral Dust Astral Dust : 1220
Маг
40% HP 60% MP
Exp : 7% EXP
Srveni Stap

PostSubject: Re: Witcher   30/8/2011, 19:20

Znam,igrao sam sa Zoltanom drinking game. Very Happy

“Kallor said: 'I walked this land when the T'lan Imass were but children. I have commanded armies a hundred thousand strong. I have spread the fire of my wrath across entire continents, and sat alone upon tall thrones. Do you grasp the meaning of this?'

Yes,' said Caladan Brood, 'you never learn.”
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Witcher   30/8/2011, 20:33

Приметио сам да већина људи имају тај проблем с системом борбе и након неког времена га заволе. Ово важи за искључиво људе који немају искустава с акционим RPG играма које су предодређене за gamepad. :]

Морам рећи да је играње The Wither серијала било далеко пријатније уз помоћ gamepad-а него ли комбинацијом тастатуре и миша.
Исто као и с игром Dungeon Siege 3.

Све што ја желим да видим јесте напредак који ће уследити када буде изашао The Witcher 3. Многе мане које поседује кец су избрисане у другом делу али за мене, и даље, кец некако има ''више душе'' док је двојка на неки начин поједностављена за шире масе људи.

Ипак, ја и даље не доживљавам ову игру мрачном у било ком смислу. Комичном због циничности Гералта, да, али мрачном - јок.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Witcher   30/8/2011, 21:15

I meni je kec bolji, ne znam zasto, jednostavo imao je nesto sto dvojka nema u tolkoj meri (daleko od toga da dvojka nije odlicna.igra ali kec je bolji).
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Witcher   31/8/2011, 19:30

Мислим да је, упркос амнезији, Гералт заиста оперисан од исказивања емоција или макар их не показује као остатак света. Зато ми је као лик одбојан, као и остатак Witcher-a, обзиром да увек бира између тога да ли ће да зезне једне или ће да зезне друге. Понекад се заиста питам шта ли му је у глави, али је апсолутно клише фора с амнезијом.

Колико се сећам, књига нова преведена на енглески би требало да дође кроз месец, месец и по...

Једноставно, Гералт из књиге уопште не подсећа на Гералта из игре. Подсећа малчице у првом делу, али у другом делу је прича некако усмерена на играча, а не преживљавање у свету. У другом делу људи играју како играју, само зато што је игра популарна, а не зато што су упознати с причом или књигама. То је глупо. Мислим да је други део могуће играти на два начина - један од њих је по нахођењу тога како би играч волео да игра, а други по начину на конту тога шта би Гералт из књиге, заправо, бирао.

Back to top Go down
Lews Therin
Coolisha

Astral Dust Astral Dust : 1220
Маг
40% HP 60% MP
Exp : 7% EXP
Srveni Stap

PostSubject: Re: Witcher   4/9/2011, 11:01

Pa meni je fora u toj njegovoj polu operisanosti od emocija. Ostali likovi, pogotovo Dandelion i Zoltan to nadoknađuju. :] Inače, nekad ne valja da je igra jako emotivna. Uzmimo u primer jedan noviji shooter, Brothers in Arms: Hell's Highway. Igru više čine cutscene u kojoj oni plaču,smeju se,prisećaju se,tuguju,vesele se,jedu,piju,pričaju priče iz detinjstva... Very Happy

Witcher 2 ima odličan početak, ali mi je zbog toga što koliko vidim, ima samo 3 chaptera prekratak, i pre bih ga nazvao The Witcher: Assassin of Kings nego Witcher 2. Smile

“Kallor said: 'I walked this land when the T'lan Imass were but children. I have commanded armies a hundred thousand strong. I have spread the fire of my wrath across entire continents, and sat alone upon tall thrones. Do you grasp the meaning of this?'

Yes,' said Caladan Brood, 'you never learn.”
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Witcher   4/9/2011, 12:59

Мени није. Не могу да га доживим без беса, без туге, без било чега. Јесте да је у основи свих Вичера да не поседују емоције (или да их делимично не поседују) али енглески даб ми тотално убија доживљај. Игра као игра је препуна анимација (и то је лепо), нема великих мана али ипак главни лик је једино шта ми највише смета.

Надам се једино да неће убацивати разноразне глупости, к'о што имају обичај други креатори RPG-ева, и тиме уништити франшизу.

Била би фора да наши узму лиценсу за енџин Very Happy и онда направе RPG о Марку Краљевићу xD Убаце сву митологију старих словена, убаце читаву причу о вилама, духовима, баба рога и сл томе...

Back to top Go down
Witcher
Gi with a pen

PostSubject: Re: Witcher   4/9/2011, 13:56

Hm, delimicno se slazem, geraltovi dijalozi u knjizi su bolji gde se vidi da ima emocije ali ih se istovremeno i plasi jer je on jedini Witcher sa njima (zato sto su na njemu izveli i retki drugi stepen mutacija jer je odlicno podneo obican prvi, posledica toga je sto je albino sto nu emocije nisu mrtve). I ja se isto plasim ubacivanja gluposti vec od dvojke jer Sapkovski nije saradjivao sa CD project na njoj.
Cak me vec i (Martine ne otvaraj, dvojku nisi presao)
Spoiler:

plase, ne secam se da ih je Sapkovski igde spomenuo
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Witcher   

Back to top Go down

Witcher

View previous topic View next topic Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3