Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

WRPG vs JRPG

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Mugen
Gi with a pen

Број постова Број постова : 325
Astral Dust Astral Dust : 1930
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна
Exp : 0 % EXP

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   31/1/2011, 19:17

Titan Quest je hack & slash RPG, dok je ovo ipak klasican RPG. TQ je solidan ali u njegovom žanru....Diablo II caruje Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   17/4/2011, 04:29

Диабло 2 је прецењен

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
????
Guest

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   18/4/2011, 12:22

Diablo je za hack and slash rpg kao Tolkien za fantastiku. Ima boljih,ali je otvorio vrata...
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   18/4/2011, 14:38

Диабло није донео било шта ново, него је представљао откровење за све PC играче који након DooM-a нису имали било шта ваљано.

Игра која је све променила и донела новости је јапанског порекла и зове се Dragon Slayer.

Искрено, сумњам да знаш шта се подразумева под Hack'n'Slash жанром. Вероватно мислиш да је концепт игре Diablo, заправо, Hack'n'Slash. Ако је то случај, дебело грешиш.

Што се тиче игре Diablo, прецењена је. Ти као неискусни играч јапанских игара не можеш да имаш довољно искуства тако да боље не покушавај.

Back to top Go down
Mugen
Gi with a pen

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   18/4/2011, 22:19

Ja sam probao par japanskih igara ali iako ima dobrih, nikada mi nisu bile toliko dobre.Što se tiče Diabla, možda jeste precenjen ali je ipak po meni broj 1. Nekako, mislim da će trojka biti blagi užas Very Happy

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   19/4/2011, 21:47

Не знам, више сам се забљвљао играјући Sacred. Диабло једино има подршку и у време када се појавио био је refreshment PC љубитељима. Многима представља ненадје*иву игру, али то је типичан фанбој комплекс. Многи говоре да је најбоља, а нису ни играли (чисто да би добили поене у друштву).

Не видим шта је толико добро у Дуаблу осим поенте да има пар главних, а пре њих хорде и хорде чудовишта. Иако је концепт донет (формула игре клик енд кил) Диабло је одавно превазиђен новотаријама. Исто се десило и с Doom, Half-Life итд... :]

Једино може да стоји приврженост к игри, али ту нема толико забаве као што изгледа. Прецењеност је присутна, то је дефинитивно. Занимљиво је то да се људи куну у Диабло и Baldur's Gate 2, а с друге стране игривост им је очајна.

Мени је битно повезивање не само с причом већ и с ликовима игре. У играма, тј. Rpg за PC не постоји повезивање с ликовима, емоције су на благој нули. Ликови су празни те ту захтева машта унос. Игра те поставља у позицију да истражујеш, али модификација лика онако како БАШ желиш никада и ни у чему није могућа ма колико да убацују модификовање - то је све понуда, а не креирање. То је осетно у

- Elder Scrolls
- Baldur's Gate
- KotoR
- Dragon Age Origins
- Diablo
- Sacred

Итд итд итд, емоције ликова остају у другом плану, доживљај игре је умерен у односу на доживљај играња јапанских RPG-ева у којим се не доживљава само игра, већ су и осећања уздрмана. Као када се можемо поистоветити с песмом или унети себе у причу до те мере да нам се плаче. Разлика између јапанских и америчких RPG-ева је попут два различита универзума. За PC има јако мало RPG-ева, а због тога се сви и куну у Диабло или БалдурЗ гејт. . .
За играчке системе илити конзоле има далеко више RPG-ева од којих је сваки прича за себе и иза којих стоје симфонијски оркестри као и композитори.

Што се Диабла тиче, циљ игре је Showoff, односно буџење хероја као и хвалисање некада тамо ''Е, убио сам диабла на Hard. Било је епик!" ...

Не кажем да је Диабло лош већ да је прецењен као најбољи ЕрПиЏи свих времена, што је типична америчка манипулација.

Лично сматрам да је најбољи ДиендДи RPG за PC Neverwinter Nights. Диабло долази на неко пето...шесто место можда и то само због приче која је иначе виђена у многим играма раније.
Е сада, једино ми је драго због Близарда који су направили Warcraft 3 и Старкрафт. Додуше, накрали су се концепта из других игара и онда све скарамбуџили у игру.

Што се тиче RPG игара на PC, смарају. Изузев Bard's Tale која је одрађена одлично!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Увек сам себе пронашао у ситуацији да јапанске игре играм тако дуго да заборавим и да једем, заборавим на време и остало. А чињеница да људе одбијају јапанске игре (ЕрПиЏи) ми је нешто поражавајуће, иако је стално то само предрасуда и некомпетентност играча адаптацији јапанској игри. Драже им је да се затворе у свој свет испред монитора...има свакаквих.

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   19/4/2011, 21:52

Apsolutno potpsujem ceo tvoj post, Nenade, da ne objašnjavam dalje Very Happy
Back to top Go down
Mugen
Gi with a pen

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   20/4/2011, 12:27

Poštujem to što si rekao, ali opet, svako treba da nadje ono što mu odgovara. Blizzard je napravio svega par igara i sve su napravile ogroman "bum" u igračkoj populaciji. U svakom slučaju, ja stojim iza toga da je D2 zaslužio da ga smatraju najboljim u svom žanru ali nema sumnje da će biti igara koje će moći da mu pariraju. Već sad mogu da izdvojim "Torchlight" na primer. Very Happy

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   20/4/2011, 17:22

Fate, Torchlight, Legion of Amon, су игре које користе концепт приказан у Diablo.

Али, опет, игривост тих игара се своди на харање Dungeon-a и скупљања што бољих item-а уз причу која сврху проналази или у повременим испадима комедије или ''Иди купи пери хлеба да ти да кило' злата'', а обавезно се сети да упецаш рибу за љубимца... :]

Али игривост је на благој нули иако су новије копије Диабла поприлично фине за око. Није ни пренабуџена графика већ усклађена концептом текстура које су Comic based (као што је иначе ситуација у јапанским играма)...

Ја се апсолутно слажем с твојим ставом да је за тебе Diablo II неприкосовена видео-игра и то је сасвим океј, али ја сам искусио играње RPG-ева на готово свим играчким платформама и слободно могу рећи да PC RPG једноставно не поседују ону лепоту која постоји у јапанским играма.

Такође указујем на то да, а не говорим о теби, људи који сврставају Diablo серијал у најбољи RPG никада нису без предрасуда играли било који RPG за неки од играчких система јапанске продукције (Square Enix, прецизније).

Од игара за PC који су одлични RPG-еви који стоје неприкосовено независно од других наслова могу да издвојим једино Dungeon Siege 2 који је радио Microsoft.

---

Е сад, кажеш ''Свако воли оно што му одговара'' Very Happy А ја тебе питам Како може неко да открије шта му/јој одговара ако не искуси?
Ја стално водим ту неку битку покушавајући људима да укажем на генијалност јапанских RPG-ева.

Мислим да не грешим ако кажем да јапански RPG-еви обогаћују човекову душу, пружају одличан осећај и дају надахнуће... Мислим, не могу ја то да дочарам ма колико д пишем Very Happy то је нешто што се једноставно мора искусити... као када се вози аутодром или се иде на ролеркостер Very Happy џабе је причати, мора се пробати Very Happy

Што се тиче популарности Близарда - захваљујући CGI-у (којих су јапански RPGеви препуни). Али ту ради и реклама...чиста маркетиншка реклама, отварање промоција, прављење фигурица итд. То све потпомаже америчком клиначком уму да се одушеви и да пожели да буде део тога...али да се истински привеже уз то и да се препусти лепоти игре - не.
Смешно је то што је људима битније да се докажу пре него ли да искусе и уживају, имајући забаву. Играње је некада било везано за уживање где сатисфакција долази ма шта да радиш док се не пређе ниво, а сада су скоро сви у фазону ''У, то? Преш'о сам(а) то пре недељу дана. Не свиђа ми се. Графика је попут оне из 2009. године. '' као и сличне небулозе.

И тврдим да PC игре доносе или одушевљење или страх. Након PC игара (изузев Sierra наслова попут Caesar III, Pharaoh, Zeus : Master of Olympus) никада се нисам осетио надахнуто и инспирисано. Увек је било нешто што ме је спречило да осетим лепоту WRPG. Мислио сам да је проблем у мени зато што не видим шта је ту тако добро код Диабла или сл игара, али убрзо сам увидео да проблем није у мени већ у самим WRPG играма које никада неће оставити импакт какав имају јапански RPG-еви (прави RPG-еви, преузети с paper & pen, који су донели Turn Based).

До западњачких RPG-ева је релативно лако доћи, ради маркетинг, раде сајтови које су каубоји правили, док наслова за играчке системе, за које сам сигуран да их има четвородупло више него ли за PC остају само поменути због неадекватног информисања.
С једне стране, волим то што амери губе због тога што не могу адекватно искусити јапанске игре преко чистог маркетинга (морају се помучити), док ми с друге стране изузетно глупо када видим људе који дижу wrpg у небеса пљувајући јапанске игре (и аниме, наравно), а заправо никада нису ни погледали Аниме нити су играли нешто од јапанске продукције.

Можда си упознат с типичним стереотипом ''Ти гледаш аниме? Јао, па то је за децу, то су цртаћи'' када или можеш да ћутиш и пустиш будале да мисле своје или да улазиш у расправу с њима када ће једино моћи да се бране с ''ја то не волим'' чисто да би оправдали повређену сујету, односно да не испадне ''како нешто не знају, а млате у празно''.
На исти начин ја посматрам како људи причају о јапанским RPG-евима немајући појма било шта о истим већ само говоре ''ја то не волим'', али ће свеједно да се заје*авају и подје*авају (да извинете сви на изразима) на рачун јапанске играчке индустрије дижући не више од два...само два наслова за PC. И то поготово сада у ово време када за PC једна добра игра изађе сваке преступне. Фура се графика, а прича, емоције као и динамика остају у плану ''то цењени амери не жели...само бес, убиј и спали кучку''.

Туга је што се то и код нас испољава у последње време... Али ето, шта да се ради.

Све најбоље, ја се расписах Very Happy

Back to top Go down
Mugen
Gi with a pen

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   20/4/2011, 18:10

U pravu si kad kažeš da treba da se iskusi... ja jesam iskusio i zato imam ovako mišljenje Very Happy. U svakom slučaju svidja mi se tvoj stav...svako dobro i nemoj da se raspisuješ ovoliko, oke mi otpadoše ahaha Very Happy

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   20/4/2011, 20:07

I opet potpisujem sve sto Nenad kaze.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: WRPG vs JRPG   20/4/2011, 22:32

Mugen wrote:
U pravu si kad kažeš da treba da se iskusi... ja jesam iskusio i zato imam ovako mišljenje Very Happy. U svakom slučaju svidja mi se tvoj stav...svako dobro i nemoj da se raspisuješ ovoliko, oke mi otpadoše ahaha Very Happy

Ако ти се не пише, није обавезно, не мораш. Мени је драго да имам некога да попричам о томе, пошто сам сигуран да волиш Аниме. Ја бих волео да сагледам твој став пошто кажеш да си искусан (или искусио? Very Happy ) - које си игре играо? Very Happy

Такође, који су разлози због чега сматраш Diablo II неприкосовеним? :]

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   21/4/2011, 20:29

Најпопуларнија игрица, за дебиле Very Happy

А ово ме је поштено насмејално Very Happy

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   21/4/2011, 21:23

Ahahahhahah za Oblivion Very Happy
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   21/4/2011, 21:53

Јапанци, једноставно, праве боље игре. Џабе је полемисати с људима који то нису играли него још увек балаве жудећи за данима када су играли Fallout 2.
PC играње је изумрело још 2004. године. Сада само фурају графику, клише приче и ништа ново већ само плаћају људима за што бољи Game Score да би добили што више будала које ће да играју. Ради реклама, не ради игра.
Непријатељи су тако једнолични, безвезни, глупи да је привлачнији и овај господин пре него ли било који AI ког сам сусрео.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bioware промашај године јесте Dragon Age. С HUD-ом покупљеним из WoW као и Battle системом, комбинације Neverwinter nights с примесама Baldur's Gate као и причом која је толико празна, мека и глупа да је све што вас може држати на коњу само обављање Side Quest-ова.
Игра покушава да држи концепт виђен у јапанским тактичким RPG-евима, али то све пада у воду зато што смара уби боже. Да не говорим о ограничењима слобод виђеним као у Dungeon Siege 2.
Игрицу је вредно једино вратити или проследити другим људима да би се невирали.
Ако мислите да је Fallout 3 ''нешто'', па где ви живите? У ком добу и времену с каквим приоритетима? Отишао ћаћа због воде? Покријте се ушима WRPG љубитељи. Моровинд је давно превазиђен новим глупостима, а о томе колико су нови PC RPG досадни и да не почињем.
Изузетак, једини изузетак - Avencast : Rise of the Mage. Нешто што ЗАХТЕВА интелигенцију.

---
Линк. Толико од мене.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: WRPG vs JRPG   1/3/2013, 19:49

Cooptimus приказује једва 7 видео-игара које је могуће играти у LAN партији.

Дакле, RPG-ева чисто да се наброји на прсте.

- Baldur's Gate (+ Enhanced Edition, ali pa koju drugu i uzeti za Win7)
- Baldur's Gate 2
- Icewind Dale
- Icewind Dale 2
- Neverwinter Nights
- Neverwinter Nights 2
- Divinity : Original Sin (Turn based co-op rpg за PC, LAN кампања Co-op - падаће патке с неба!)

Водите школски-студентски живот и немате много времена на располагању, мука вам је од силних mmorpg-ева с претенциозним аниме стилом, желите да нешто одиграте заједно док вас држи жеља...али од понуда постоје само проклете пуцачине! FPS на све стране! Па ником нормалном се неће допасти акција у виду U.S. Marine forces. Докле више исти фазон?! Превршили су сваку меру!
Али, ето, срећа па постоје људи који стоје иза наслова као што су Borderlands 1 и Borderlands 2.
Па то је мало воде на длановима у пустињи на 52C*!!! И то није Fantasy Oriented RPG. Али је људима ушло у главу да Fantasy Oriented је, у ствари, Sword, Staff and a fucking arrow. И тога је преко главе!

Када кажем LAN партија то је убацивање Hamachi-ja, Tunngle-ta, подешавање порт-ова у случају да користите ADSL нет и морате подесити рутер, не дај боже да нешто од тога не знате зато што ћете морати да научите док вас не прође жеља. Скупи се 5-6 људи да мало пикају нешто у LAN-у, потребно је наместити сито и решето тамо где Бог шаље ману с неба, а онда се три пута прекрстити надајући се да ће свима да игра ради као и да ће конекција бити фантастична. Али, наравно, некоме увек зафали неки ђаво.
Стиже 1 HeadShot Anvil у главу који се зове >>>>PC GAMING<<<< ВХАААУУУУУ трас!!!

И док се ооправљамо од лоше ономатопеје скидамо с нета CrossLoop како би се отклонили било који недостаци. Ускоро постанете Master Of Cross Loop и пише вам истоимени Achievement изнад главе, пошто су Achievements у тренду због тога што људи воле своје мале achievements где их игра ''награђује'' ко псето које је научило нови трик.

Подесимо игре, скинемо све patches и остале глупости које ће омогућити тако лоше написаним играма да раде на новијим системима и новијим резолуцијама... АЛИ ШИПАК! Увуче ти се у грло и почнеш да кашљеш од муке само зато што желиш да маааалчице играш с својим пријатељима или девојком нешто где можете одлутати у свет фантазије кроз облик видео-игре.

Јок

А-а.

Нема.

Стиже још пет-шест Anvil-a званих >>>PC GAMING<<< (замислите лошу ономатопеју, али овог пута с украсима)

---

::Коначно игре раде на свим системима након два дана::

Recap : Зашто два дана? Па нико неће цео дан да поправља проблем да би играо видео-игру која изгледа као да касни двадесет година за временским процепом од пре двадесет година, а маскирана је гомилом текста да дочара "Lore" (који ионако нико неће читати у LAN партији). Два дана је проло, понели смо оружја и зуби су нам оштри. одлучили смо да покренемо проклете видео-игре и ко их измисли такве!

ИГРЕ РАДЕ !!!

LAN НЕ ПРЕПОЗНАЈЕ !!!

---

Намештање LAN-а, проверавање портова, прегледање верзија Хамачија. Брисање Хамачија, инсталирање Тунгулета Гунгулета, покушавање инсталирања прастарих протокола типа IPX, покушавање трагања алтернативних алтернатива за алтернативне алтернативе играња.

---

За све то време покривени IRON CURTAIN која се зове >>>PC GAMING<<<.

---

ИГРЕ ПРЕПОЗНАЈУ ЈЕДНА ДРУГУ! (За недељу дана, неко је у међувремену започео играње нечег десетог и прешао/ла пет игара до тада)...

Намучени, искварени, љути покрећемо игре и надамо се најбољем.

Таман када је све почело да ради, таман када смо сви направили своје ликове, таман када смо улетели у игру.

СЕЦ _-__---__-- КА -_-__------_-_- ЊЕ

и то није LAG, већ најобичније сецкање које производи пребрз CPU powah.

АНВИЛ СТИЖЕ И НЕНАЈАВЉЕН СЕ УШУШКАВА ДОК СВАКИ НЕРВ ПУЦКЕТА ДРАЖЕСНОМ МЕЛОДИЈОМ. (ЈЕСТЕ ДА ЈЕ ТО НАКОВАЊ, АЛИ КО ТЕБЕ ШТА ПИТА - НИЈЕ ТВОЈ ТЕКСТ ХАХА!!!)

..........

И то је укратко играње на PC-у с пријатељима. Најкориснија ствар за учење о претраживању свих могућих форума, fix-ова и слично томе. А успут се и изгуби жеља за играњем видео-игара.

..........

Али су зато ту бескрајно мучни Diablo клонови који ће трајати годинама и довести то моторике кажипрста до анатомске прецизности мишића јагодице за сваки клик који се искористи за 1 sword swing. So realistic. So pure. PC stands supreme!

....

И зато су људи махом прешли на конзоле те су и произвођачи прешли на исте где макар могу да направе 1 SplitScreen.

----

Игре којима је потребно скинути капу, а да су за PC - Славни наслови вредни сваке похвале и prais-а.

Portal 2
Magicka
Terraria
Borderlands 1 & 2
Sacred

---

Дакле, Divinity : Original Sin је оно шта очекујем да се покаже веродостојним. И за PC је потребно имати ДАЛЕКО ВИШЕ CO-OP CAMPAIGN ИГАРА, а не проклети Deathmatch, Skirmish и сл ствари које су дојадиле и Богу и Оцу и Богоцу.

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela