Mizuchi

Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Fontana inspiracije

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Fontana inspiracije   3/5/2012, 00:15

Venoneko wrote:

a) Nezna plavusa koja prihvata da se sudbina ne moze izmeniti i koja pasivno posmatra kako stvaran svet, tako i onaj iza njega, i puna oziljaka zbog odbacivanja sveta oko sebe (zato sto im nije slicna).

b) Kunoichi-like crvenokosa devojka koja se nocu iskrada i provodi vreme u sumi, upoznajuci stvorenja koja izlaze u gluvo doba. Samostalna, bezi pred problemom i odlucna je a stvori svoju sudbinu. Popusta kada je njena porodica pod pritiskom.

v) Tamnokosa, mracnjikava devojka koju gusi okruzenje i kojoj se svet otvara u svojoj lepoti tek kad upozna prijateljstvo i ljubav. nju muce potisnuta secanja i kosmari, a okruzuju je, opet, stvorenja noci.

Ja glasam za drugu. Smile Ne volim pasivne likove (sem ako je poenta prikazati tu pasivnost u negativnom svjetlu), a treca mi, makar iz prilozenih informacija (kojih nije mnogo) nekako "vuce" na Mary Sue.

Ovo je samo moje misljenje, ali, posto ovdje dijelimo savjete...

Et Nenad - Zar sreca, sarenilo i bezbrizje, odnosno teznja za istim, i smisaona, inspirativna tema moraju nuzno biti medjusobno iskljucivi?
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Arhiva - Fontana inspiracije   3/5/2012, 13:23

Dakle, jednostavnost vs. dubina i poetika?
Iako sam saglasna da je teze napraviti DOBRU jednostavnu igru nego dobru igru koja tjera na razmisljanje, smatram da ovo drugo dozvoljava igru kreativnosti u vecoj mjeri i bolje prikazuje sta sve mozes. Inspirativna all the way.
Back to top Go down

Arhiva - Fontana inspiracije
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1