Mizuchi

Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Da li mrzite debele ljude

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   22/6/2012, 15:03

Ne, ne mrzim debele ljude.
Ali!, frustrira me kada osoba koja je meni bliska ne vodi računa o svom zdravlju (a, da se ne lažemo, gojaznost i te kako utiče na zdravlje). Ovdje ne govorim o 10-20 kila viška, već o ljudima koji su zaista jako, jako gojazni. Moj otac je bio takav i zaradio je dijabetes i srčane probleme.
Isto tako me frustrira to što je prihvatljivo šaliti se na račun jako mršave osobe, ali ne i na račun jako debele.
Iskreno, ne mogu da kažem da (jako) debelim ljudima uopšte ne sudim na osnovu izgleda. Prva asocijacija mi je neko ko o svom zdravlju ne vodi računa, bilo da je to zbog izuzetno stresnog načina života, lenjosti ili depresije... Ali, to je to. Njihov život je njihov problem, ne moj. Ne sjećam se da sam ikada ispoljavala (ili osjećala) mržnju i/ili agresivnost prema njima.
A što se tiče ljudi koji ne vole debele osobe, ne vjerujem da je to zbog toga što ljude uvijek posmatraju kao potencijalne seksualne objekte. Po mom mišljenju, sve se svodi na sopstvenu nesigurnost - što više "spuštaš" nekog, to je osjećaj sopstvene superiornosti veći.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   22/6/2012, 16:02

Dunmer wrote:

primjetila sam da mrzitelji obično nemaju nekih istaknutih stvaralačkih dostignuća.

Saglasna sam potpuno.

Dunmer wrote:

Ljudi prekomjerne težine sa kojima sam razgovarala su svjesni svojih potencijalnih zdravstvenih problema;

Iznenađujući broj njih to ne priznaje drugima, a vjerovatno ni sebi. Čitav tzv. fat acceptance movement počiva (između ostalog) na teoriji da i debeli ljudi mogu biti zdravi (punački da - zapravo, mogu i jako debeli, ali je pitanje koliko će to trajati).

Dunmer wrote:

Misliš zaista da je mrzitelje briga za nečije zdravlje? Da jeste ne bi druge ponižavali.

Istina, ali sam tu govorila isključivo o svojim emocijama. :]

Dunmer wrote:

Što se seksualnosti tiče, sjećam se da sam pročitala u knjizi ,, Krvnik ljubavi'' pshihologa/psihoterapeuta Jaloma Irvina kako mrzi debele žene jer narušavaju njegov ideal kakva bi žena trebalo da bude

Znam, čitala sam, a ta izjava mi ni tada nije pila vodu. Možda je to samo moje mišljenje/iskustvo, ali tako jak osjećaj odbojnosti je gotovo uvijek odraz nekog unutrašnjeg problema, tj. nesigurnosti. Meni je ta izjava djelovala samo kao izgovor.

Dunmer wrote:

Možda ih mrze zato što oni slobodno jedu šta hoće i uživaju i nije ih briga za izgled dok mrzitelji moraju stalno da se pravdaju okolini (i sebi) čim pojedu nešto ,,grešno?'' Možda se i plaše ,,trenutka slabosti'' kad će ih neko indulgentan iz okoline navesti na ,,grijeh.''

Vjerovatno ima i toga.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   23/6/2012, 23:15

Sleepwalker wrote:

Cesto postoji neki problem zbog cega su ljudi gojazni.Da li je to neki hormonski poremecaj,mentalni (nedostatak samopouzdanja...)
Ali za neke nemam razumevanja.Zasto to sebi dozvole?!

Hormonski i ostali fizički poremećaji koji otežavaju gubitak mase uopšte nisu česti, ali se zato često koriste kao izgovor.

Mentalni su već druga priča. Mnogi ljudi jedu kad su tužni, nervozni, pod stresom ili kad im je dosadno, a onda, kad primijete da su se ugojili preko svake mjere, nastave da se prežderavaju, jer "su već debeli, tako da nije ni bitno". Da ne govorim o ljudima u depresiji, koji, ako potpuno ne izgube apetit, često odu u drugu krajnost i "liječe" se hranom.

Neki čak nemaju ni ideju o tome koliko zapravo jedu i koliko se (ne) kreću... "Uopšte nisam mnogo jeo danas! Doduše, pojeo sam porciju panna cotte, koja ima 5485094805 kcal po kafenoj kašičici, ali je to samo jedna mala porcija! I da, sve sam to zalio kolom i slatkom kafom, a i popio sam malo poslije večere, ali je to sve uglavnom voda, to se ne računa. Sem toga, šetao sam pola sata i uradio 10 sklekova." Većina gojaznih Amerikanaca su tipičan primjer ovoga.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   24/6/2012, 21:59

Ja zaista ne vjerujem da bilo ko "odluči" da bude debeo. Uglavnom je to iz nemara prema sebi, a razlozi za to su brojni (najčešće sam navela - depresija, nedostatak motivacije, lenjost, neobaviještenost, stres itd).

Inače, fat acceptance movement - mišljenja?
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   25/6/2012, 16:56

Operating Wizard wrote:

Mada, mozda si u pravu da vecina ljudi su debeli zbog prezivljavanja i nemara prema sebi, ali neki ljudi ocigledno mogu da se prozdiru a nece biti debeli (1). A neki jedu malo a opet su gojazni(2).
1. Da, ima ljudi koji jedu mnogo, a nisu debeli (posebno tinejdžeri, jer je njihov metabolizam brži, aktivni ljudi, a donekle i ljudi koji jedu niskokaloričnu hranu). Ali, o takvima ovdje nije riječ.

2. Pa... ne. Odnosno, da, ako postoje fizički problemi koji utiču na gubitak mase (koji su rijetki, ali ih zato mnoge debeljuce koriste kao izgovor) ili ako čovjek konstantno jede kaloričnu hranu (mala količina sadrži mnogo kalorija, je l' te). Većina gojaznih bi primijetila razliku ako bi promijenila navike u ishrani i fizičkim aktivnostima. A i u slučajevima kada postoje fizički problemi, gubitak mase je najčešće otežan, a ne nemoguć. Dakle, pravac kod čika doce.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   26/6/2012, 22:04

Dunmer wrote:
Quote :
Ili se boji da ce je neko sexualno iskoristiti (silovati) ako bude lepa. (ovo mislim da je najcesci razlog)

Zanimljivo da nikad nisam naletila na članak o zlostavljanju debelica. Ako ih i ima fenomeni su.

Ja jesam. Silovatelji ne biraju, a poenta samog silovanja najčešće nije seksualna privlačnost, već agresivnost i želja za dominacijom.

@Wizard - Šta je sa debeljucama koje nikad nisu bile zlostavljane? Čitaj: većinom debeljuca?
Edit: Tvoja tvrdnja možda stoji kad se radi o osobama koje su zapravo bile zlostavljane (nema smisla, ali se ljudi bore sa traumom na svakakve načine), ali da osoba kojoj se tako nešto nikad nije desilo koristi debljinu kao preventivnu mjeru...? Teško.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   27/6/2012, 22:18

Bure cosplay.

Али, уз мојИ аватар обавезноЈИ иде

Dafuq <0>?_?<o>

А ово су зубићи

, ,

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   2/7/2012, 22:11

ЯдźŗēĻ wrote:
Ma kakav movement.

E, da, da odgovorim na ovo.

Poenta je da debele ljude ne treba diskriminisati (saglasna), da to što su debeli ne mora da znači da će se razboljeti (mmmda, na isti način kao što i to što pušiš ne znači da ćeš dobiti rak pluća) i da ih treba prihvatiti takve kakvi jesu (recite to bližnjima onih koji su se zbog gojaznosti teško razboljeli). Neki čak idu i do te mjere da se vode "fat and proud" filozofijom i tvrde kako su "jedine prave žene one sa oblinama" (toliko o prihvatanju i nedostatku diskriminacije - sem toga, jedno je imati obline, a drugo biti debeo).
Mene ovo, iskreno, vrijeđa, a smatram da je zanimljiva tema za razgovor. Po mom mišljenju, ne razlikuje se mnogo od pro-ana, pro-mia i sličnih ubjeđenja, samo što ovi idu u drugu krajnost.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   28/7/2012, 15:48

Ма сваки movement је дебилан у старту. Проблеми се не решавају окупима већ акцијом.

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Da li mrzite debele ljude   

Back to top Go down

Arhiva - Da li mrzite debele ljude
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1