Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Šta čitate

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   20/8/2009, 12:29

Lin Pikinet/ Klajv Prins - Torinski pokrov: Kako je Leonardo da Vinchi prevario istoriju Smile
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   20/8/2009, 13:18

Kada je Nice plakao - Irvina Jaloma (genijalana mesavina filozofije i psihologije) i my personal favourite GALEB DZONATAN LIVINGSTON od Ricard Baha. Fly
Back to top Go down
Gost
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   21/8/2009, 03:55

Emilli Bronte - Orkanski visovi, upravo zavrstila. Smile Planiram da procitam "Senku vetra", kazu da je odlicna Smile
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   21/8/2009, 15:06

Pokushala sam da chitam Djavo nosi Pradu, ali mi se nije dopala.
Onore de Balzak- Evgenija Grante- prochitala, sada chitam "Muzej starina", ali mi neshto ne ide....
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   21/8/2009, 16:53

Procitala sve 4 knjige Twilighta( Stefani Majer) i one izbacene i extra + delove s neta, opcininlo me je :|
Inace, ja sam Hari Poter fanatik Smile Tako da sam u toku raspusta jos jednom obrnula svih 7 knjiga Very Happy
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   24/8/2009, 22:54

Adolf Hitler - Moj poredak svijeta study lol
Back to top Go down
Gost
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   27/8/2009, 14:25

Moll Flanders- Danijel Defo

Prica o nekoj prostitutki.. ne ide mi bas nesto.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   28/8/2009, 15:33

Vojćeh Kučok - Pogan Smile
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   28/8/2009, 15:55

Meni se uopshte Koeljo ne svidja. Prochitala sam tri njegove knjige, ukljuchujuci Alhemichara koja jeste najbolja od svih, ali... Nekako previshe pishe za shiroke ljudske mase. -_-
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   28/8/2009, 19:55

Mislim da se u njegovim knjigama svako moze pronaci :/ Ne znam da li je to dobro ili loshe... Mada, dobre su za poslepodnevnu relaksaciju ako nishta drugo Smile
Back to top Go down
Gost
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   29/8/2009, 10:25

devojcica iz vode wrote:
^

Procitala sam 3 njegove knjige, spremam se da krenem sa cetvrtom.
Nije poenta u samoj prici, niti u Koeljovom stilu. Poenta je u tom opstem raspolozenju, u pouci Smile
Njegove knjige su jedne od onih koje te na neki nacin definisu kao licnost ^^

Jesi citala Bridu??

Poslije Alhemicara je jedna od najboljih njegovih knjiga koju sam procitala.

Sve sto me zanimalo o zivotu, tu je objasnjeno. Lijepo, jednostavno logicno i razumljivo.
Savrseno, bar po meni.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   14/3/2010, 21:41

Doris Lesing ,, Leto pre sumraka.'' Inače ne čitam ovakvu literaturu, ali me privukao način pripovijedanja i psihoanaliza.
Razmatra sudbinu žene, djevojke, porodične žene - majke i spruge, a zatim i poslovne žene i ljubavnice prateći životnu priču Kejt Braun u periodu života koji je prekretnica u punu zrelost, iz ljeta u jesen života. Brakolomstvo, nevjernost, ljubav ili bolje reći njen nedostatak, teškoće s djecom, nepoštovanje, nezahvalnost, požrtvovanje, međuljudski odnosi u svim sferama života i još mnogo, mnogo toga - jednostavno, nećete se pokajati ako pročitate.

Last edited by Tåke on 14/3/2010, 21:46; edited 1 time in total
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   19/3/2010, 08:35

katy wrote:
Hm, ja sam pocela da citam to, uzasno mi je boooooooooooooring! I nist' ne kapiram. Ali mozda ti se svidi...

"Majstor i Margarita" je remek djelo, ne znam dokle si stigla sa čitanjem, ali bi svakako trebalo da joj opet daš šansu.
To da bi trebalo da čekaš još koju godinu - ne znam, moguće... Iskreno, ja sam je čitala sa nekih 12-13 godina i oduševila se. Ne znam šta čitaš inače, sem "Harija Potera" (edit: sad "obrnuh" temu i vidjeh :P ), moguće je da jednostavno nisi navikla na ovako nešto?

Mislim da bi trebalo da je (ako ništa drugo, za koju godinu) uzmeš opet i da ne brineš ako ti bude djelovala nepovezano i konfuzno u početku... poslije kratkog vremena neće moći da te odvoje od knjige. ;)

Elem, ovih dana opet Saru Kejn... Obožavam njene drame.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   20/7/2010, 11:57

Ispitnu literaturu. xD

Pored toga, opet sam se "bacila" na slovensku mitologiju, pročitah jutros ono Ketino... To je to trenutno.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   31/8/2010, 08:26

Za posljednjih 10 dana sam pročitala 13 knjiga. xD A izdvojila bih Murakamijevu Južno od granice, zapadno od sunca i Lečenje Šopenhauerom Irvina Jaloma (koju sam izbjegavala duže vrijeme uprkos preporukama, jer Šopenhauera ne podnosim). Sad se "bacam" na Natašinu knjigu. ^^
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   6/9/2010, 09:56

Pa, kad sam imala vremena na pretek. Very Happy

Elem, knjiga ti je sjajna, bar na prvo čitanje! Nisam imala vremena da se posvetim pretjeranom "detaljisanju", a i neću sad da cjepidlačim, ali mi se stvarno sviđa! Very Happy
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   4/2/2011, 20:05

Danas ili možda sutra završavam prvi deo Gozbe za vrane...
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   5/2/2011, 17:55

Počinjem drugi deo Gozbe za Vrane.

edit- I sad ga završih,naravno preporučujem svima... Neću ništa da kažem,da ne bih pokvario. Smile
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   17/2/2011, 23:24

Pročitao Adrijana Mola. :P

Sad hoću Gormengast da uzimam.xD
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   18/2/2011, 20:10

Pa priča mi deluje dobro,a nije mi smaranje što se tiče sporog toka radnje... Smile
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   18/2/2011, 23:01

E sad sry za spam. Jeste da ****,ali i da umre neko će dovršiti,kao i Džordanu što su.xDD

Edit- Čitam ,,Titus Groun.''
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   5/4/2011, 22:18

ZAvrših ,,Assassin's apprentice'',počeo ,,Roayal Assassin''.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   27/11/2011, 12:27

Leona Celeste wrote:
Više ne znam ni sama šta čitam, svaki čas nešto drugo...

Takođe. Već nekoliko mjeseci. xD
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   1/6/2012, 09:44

Ja se konačno odlijepih od stručne literature i poezije. Very Happy

Trenutno čitam "Krvnik ljubavi i ostale psihoterapeutske novele" Irvina Jaloma. Stvarno volim neke njegove knjige, ali mi se ova nije dopala. "Slučajevi" su uglavnom predvidivi i ne previše zanimljivi, mada je u nekim trenucima bilo zanimljivo čitati o razmišljanjima psihoterapeuta tokom suočavanja sa njima.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   17/9/2012, 02:55

Nekomiko wrote:
Paralelni svet je u neku ruku komercijalna knjiga jer je popularna, a opet nije jer ima poucan sadrzaj napisan rukom knjizevnika

Komercijala je nešto što je u neku ruku konvencionalno i dopadljivo masama i ne mora da ima veze sa kvalitetom djela. I LOTR je komercijala, pa još ni od koga nisam čula negativan komentar (zapravo, jesam, u osnovnoj školi, ali od osoba koje su prestale da čitaju nakon što su naučile).

Inače, Jan Guillou - Ondskan.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Šta čitate   

Back to top Go down

Arhiva - Šta čitate

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next