Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Vaspitanje

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   7/8/2011, 14:40

Benzaiten wrote:

Objasni mi kako možeš da smatraš inteligentnom osobom nekoga ko ceni ovakve stvari i uživa u njima:

Sve sve sve
možeš da mi daš
al ja neću s tobom
jer si mafijaš.

Što? Pametna žena, očigledno. :P

Ako ikada budem imala djecu, neću ih dovoditi u kontakt sa kičom i šundom u bilo kom obliku (koliko je to moguće), ali im neću ni braniti ako zavole tako nešto. Izbor je njihov.
Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   7/8/2011, 14:43

E, vidiš, to sam previdela xD

Izbor jeste njihov ali bar mogu da ih edukujem o tome šta je šta, pa ako sam toliko nesposobna da objasnim deci šta je umetnost a šta kič onda neka slušaju šta žele...
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   7/8/2011, 14:51

Da ih edukuješ - naravno. Ali, ako se ipak odluče za tako nešto, imaju pravo na to.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   8/8/2011, 11:25

Quote :
Apsolutno sam protiv batina

Ja nisam protiv poneke vaspitne čvrge, bar dok su djeca previše mala da razumiju sistem kazni, da se tako izrazim... Mada, ja sam (SADA) ubijeđena da neću imati djecu, jer je vaspitanje djeteta izuzetno pipava stvar, mislim da nisam i da nikad neću biti u stanju da dijete vaspitam kako treba, a ne želim da rizikujem da to dijete vaspitam loše. To sebi nikad ne bih oprostila. Parovi koji nisu u stanju da dijete podignu na valjan način ne bi smjeli da imaju djecu.

Što se tiče vanškolskih aktivnosti, mislim da djetetu treba pružiti šansu da proba šta želi, ali bez forsiranja. Ja sam muzičku napustila u šestom osnovne, jer stvarno nisam mogla više (duga priča), a i pored toga sam išla na hor, matematičku sekciju, neki umjetnički klub, kurs engleskog i još gomilu stvari, ali je sve do jednog bilo isključivo moj izbor. Majka me je u svemu podržavala, čak me je odvela na časove plesa u prvom osnovne jer sam izrazila želju za tim, iako sam za ples apsolutni antitalenat. Sva sreća da su bili jako jeftini i da sam brzo shvatila da imam dvije lijeve noge. xD
I dan danas, 'vako matora, se trudim da se uključujem u vanškolske aktivnosti, čak i pored mojih "redovnih" hobija. Smile

I da, koliko god da sam protiv forsiranja, smatram da treba zainteresovati dijete za neki hobi, sad kad je glavni hobi omladine pijančenje, šoping i tračarenje po kafićima.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   8/8/2011, 11:47

Meni je sam pojam sebe kao majke neshvatljiv (jer sam i sama derište xD), najvjerovatnije se o tome radi. Smile
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   8/8/2011, 13:53

Joj, toga sam se i ja plašila, a onda sam dobila sestru sa 15 godina i morala sam da pomažem mami s vremena na vrijeme... Na kraju sam ukapirala da to ne samo da nije teško, već i da je to najlakši dio, koliko god strašno izgledalo.
A što se pelena tiče, neprijatno jeste, ali se poslije jako kratkog vremena navikneš. xD Inače, to sam uvijek ja morala da radim, jer mama često nije imala vremena zbog posla, a ja sam (izgleda) bila najmanje gadljiva u porodici. xD
Back to top Go down
Mondenkind
Houli Шee7

Број постова Број постова : 3440
Astral Dust Astral Dust : 7578
Неискусна Тета Стрелац
40% HP 80 % MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   9/8/2011, 11:29

Naočare za sunce u zatvorenom prostoru...? Suspect

Not all those who wander are lost...
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   9/8/2011, 11:37

[popovanje]

Čak i da nije bilo nekoga ko bi vas natjerao da ogrnete ramena, trebalo je da mislite na to. Ja se prva užasavam gomile pravila oblačenja (bolje da ne počinjem xD), ali zna se gdje se takva odjeća (ne) nosi. Za odlazak u grad je pristojno, za odlazak u religioznu ustanovu nije. To nisu čak ni pravila toliko koliko stvar opšte kulture i, prije svega, poštovanja... I to vam govori osoba koja se ne izjašnjava kao hrišćanka.

I, ako nije bila poenta da lijepo izgledate u crkvi, zašto je bio problem da ponesete neku ešarpu (što Nataša reče) ili neku laganu košuljicu koju biste ogrnuli u crkvi i kasnije skinuli?
Saglasna sam sa Nenadom, ljepota je u kulturi više nego u fizičkom izgledu. Vidjeti ženu sa golim ramenima/u kratkoj suknji ili muškarca u majici na kojoj se ocrtava svaki mišić/u šortsu iznad koljena (ne, ovo ne važi samo za žene) u crkvi je ružno i neukusno.

[/popovanje]

Što se kumova tiče, da li će pružiti religiozno obrazovanje djetetu ili ne zavisi (i treba da zavisi, po mom mišljenju) od stava roditelja i kuma/kume prema religioznom vaspitanju... Ali definitivno smatram da to treba da bude neko blizak porodici i djetetu.
Što se samog religioznog vaspitanja tiče, mislim da djetetu treba pružiti priliku da o tome uči od malena i da odabere samo.

P.S. Preteče me Nenad dok sam kucala.

Što se tiče suknji i štikli, mislim da je obavezna suknja ipak previše i da žene apsolutno imaju pravo da u crkvu nose pantalone (sve dok ne prelaze očiglednu granicu, recimo krajnje uske pantalone ispod kojih se ocrtava donji veš). Štikle su OK ako ne prave buku. Što se ponašanja u crkvi tiče, apsolutno sam saglasna.
No, u većinu crkava će te pustiti bez obzira na to šta nosiš, sve dok ne pokazuje previše kože (ponavljam, ovo važi i za muškarce i za žene). Od četrnaestogodišnje djevojčice se vjerovatno ne očekuje da zna sva pravila u crkvi, ali se neke stvari jednostavno znaju uz upotrebu malo zdravog razuma.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   9/8/2011, 12:55

Дош'о сам, свратио чисто да оставим нешто за Вичера ^_^

http://en.thewitcher.com/forum/

Ignore the message ^_^

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Witcher
Gi with a pen

Број постова Број постова : 638
Astral Dust Astral Dust : 4095
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   9/8/2011, 15:00

ЯдźŗēĻ wrote:
Дош'о сам, свратио чисто да оставим нешто за Вичера ^_^

http://en.thewitcher.com/forum/

Ignore the message ^_^
Samo Razielu da odgovorim
Proradi im forum posle tri meseca cekanja.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Arhiva - Vaspitanje   26/8/2011, 06:05

Mondenkind wrote:
Za gitaru nije kasno, možeš da uzimaš privatne časove Very Happy
E, da - čak ti ni to ne treba ako imaš volju i nešto talenta, moj dečko je počeo sam da svira gitaru prije nekih 5-6 godina i sad, evo, svira 4 instrumenta.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Vaspitanje   

Back to top Go down

Arhiva - Vaspitanje

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1