Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Brak

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Brak   16/6/2011, 02:01

Ja brak nikako ne mogu da pojmim kao test - to je zakonsko ozvaničenje veze dvoje ljudi koji imaju namjeru da život provedu zajedno i ne vidim kako bi stupanje u brak (ovdje mislim isključivo na zakonsku instituciju, naravno, ne i na sam pojam zajednice dvoje ljudi koji, recimo, žive i funkcionišu kao da su u braku) išta dokazalo ili pokazalo.
Protiv braka nemam apsolutno ništa - naprotiv; u državama u kojima dugotrajna vanbračna zajednica nije u potpunosti zakonski izjednačena sa brakom, stupanje u brak znači i mnoge zakonske olakšice. Što se tiče država u kojima su to dvoje izjednačeni... Opet, zašto da ne, ako vam je volja, ne boli. :] Ali ne smatram da je to apsolutno potrebno, jer na dvoje ljudi koji funkcionišu kao da su u braku gledam kao na bračni par, bilo da to imaju "na papiru" ili ne.

Tako da... Meni samo dajte nešto što ću da volim, zovem "little Viking boy" :P i sa čim ću da podijelim život, a do braka (zakonskog, je li) može, a i ne mora da dođe.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099
Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Brak   16/6/2011, 02:12

Хахаха :P :P Very Happy

Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Brak   16/6/2011, 02:16

[spam]
Prije će biti ovako nešto:

:P

[/spam]
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Brak   16/6/2011, 12:34

ЯдźŗēĻ wrote:
Е, ал озбиљно, било би јако интересантно венчати се на нечему оваквом ;]

Postoje crkve u Skandinaviji koje organizuju "vikinška" vjenčanja, dakle, ako do toga dođe... Nokti Do broda je malo teže doći, cijenim. xD

Inače, Nataša je sve lijepo rekla ovim i saglasna sam:

Quote :
U svakom slučaju, ja već sada osećam da sam "udata", jer volim istinski i večno. Jedino što bi mi brak doneo jeste sigurnost u tom nekom zakonskom smislu... Tako da i ne osećam potrebu sa time da žurim.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Arhiva - Brak   11/8/2011, 11:41

Taman krenuh da se raspišem, a onda vidjeh Nevenin post, tako da samo mogu da ga potpišem.
Sem ovoga, naravno:
Quote :
I ta definicija ljubavi kao hemijskog svojstva ili ne znam ni ja čega, pa jbt ne definišemo pljeskavicu xp

Nemoj tako, pljeskavica je ljubav!

Inače, što se ljubavi tiče, ja vjerujem u vječnu ljubav, ali ne vjerujem da ona to nužno mora da bude. Ne u smislu "probudio sam se jednog dana i shvatio da je više ne volim" (to nije ni bila ljubav, tačno), već se neki ljudi vremenom mijenjaju, dozvole sebi da se emotivno raziđu, i u tim slučajevima ljubav teško može da opstane. Ali to ne znači da ljubavi nije ni bilo. Bar po mom mišljenju.
Isto tako, smatram da je nepotrebno prepirati se oko toga ŠTA je ljubav, jer je ljubav apstraktan pojam koji je teško definisati (riječima), ako ne i nemoguće.

Kad već spomenusmo predbračni ugovor, mene bi potpisivanje istog JAKO uvrijedio. Živim u, što Nian reče, feminističkoj zemlji i zakon bi mi bio naklonjen ako bismo se dečko i ja jednog dana vjenčali i kasnije razveli, ali, prije svega, ja imam deset prstiju, mozak koji koliko-toliko funkcioniše, za koju godinu imaću fakultetsku diplomu i savršeno sam sposobna da opstanem bez ičije imovine... Na stranu to što, kad bih se od nekog razvela, ne bih željela NIŠTA što ima veze sa njim.
A uvrijedila bi me činjenica da moj potencijalni suprug uopšte uzima u obzir mogućnost da ću ga ostaviti i opljačkati. Uvrijedila bi me do te mjere da bih ga vjerovatno ostavila odmah po potpisivanju ugovora.

Last edited by skurk on 11/8/2011, 14:12; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Brak   

Back to top Go down

Arhiva - Brak

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1