Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Odbij, kučko!

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Број постова Број постова : 4099

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   17/7/2012, 11:46

Dunmer wrote:
Quote :
Што говори о теби, а не о њима.

Govori o slobodi izražavanja koja im je zagarantovana čak i Ustavom, a ja ih nisam stvorila takve kakvi su, tako da nisu moja odgovornost.

Obični neproduktivni nekreativni pojedinac koji živi u flaši od utakmice do utakmice sa viškom samopouzdanja i ponekad ode u crkvu i propagira hrišćanstvo da se iskupi za njemu grešne, ali ipak tako drage aktivnosti? Ne, hvala, zadrži te divne ljude za sebe.
Da, zaista, moj kriterij kvaliteta je drastično drugačiji. Taj isti kriterij primjenjujem i na samu sebe, tako da si u pravu: to zaista govori o meni.

Не, ти генерализујеш и сврставаш људе у колосек који је, благо речено, ретардиран. То није критичност, као што ти мислиш, већ генерализовање по узору на оно шта ти не волиш. Самим тим себи ускраћујеш шансу да се увериш у супротно те ти је константно потребан доказ (или пример) како би у општем смислу могла да прихватиш не да постоји гомила другачијег констатовања већ макар индивидуалци. Заиста смешно.
Питам се да ли је теби било лепо када је неко твоје посећивање интернету генерализовао у губљење времена, односно стављао у границе фанатизма. То говори о генерализацији. Нити су сви мушкарци који пију насилници, нити су сви мушкарци који прате фудбал идиоти, а нити су све жене које кувају успешне у томе ROFL

Quote :
Quote :

И даље не видим повезаност између пружања примера који би требало да оформи ма какву чињеницу.

Quote :
Prilikom utvrđivanja činjenice nužan je objektivan pristup, koji u nauci mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom.

U ovome su svi saglasni osim tebe izgleda.

Као што рекох, зашто би ја теби требало да доказујем да постоје мушкарци који нису гамад? И ти, заправо, хоћеш примере. Evil or Very Mad Да ли ти у општем смислу почињеш да реализујеш колико је то тривијално, односно банално чинити? Ако си ти разочарана у мушки свет и ниподаштаваш их до те мере где тврдиш да је то чињеница како они сами себе ниподаштавају, а ти ''не радиш било шта'', то већ говори о твом егоизму. И то је лоше по тебе саму. Ја нећу тврдити да су сви мушкарци свеци већ ћу тврдити да је свако индивидуалан и тежи к остварењима сопствених жеља/снова у складу њихове воље/знања.
Поента друга је да ти не могу пружити ''егзактан доказ'', барем не тако како представљаш, на плану нечега шта се односи на психологију индивидуе где се ствари, већином, сврставају на претпоставку тога како неко доживљава субјективну ствар.

Quote :
Quote :
Није то претпоставка већ информација коју знам. И, знам за деду који живи с бабом која има браду. Он каже да је она најлепша жена на свету. Можеш ли доказати да он није у праву?! С друге стране, љубав није слепа. Љубав је, такође, апстрактна. Али иде изнад граница лепоте, односно лепша од лепоте. Таква врста апстракције је апсолутно
логична.

Quote :

Oni vjerovatno vole cjelinu, ne fizički aspekt sam po sebi.

Jedan od razloga zašto se riječ ljubav uopšte ne nalazi u mom rječniku, a ljepota samo u diskusiji sa istomišljenicima ( sa izuzetkom ove diskusije)

Па ок, твоји критеријуми су другачији, а можда је само поента да ти не знаш шта је љубав. Такав приступ према мушкарцима ти сигурно неће донети било шта добро, осим ако мушкарац не воли да неко врши ментални садизам над њим.

Quote :
Quote :
Сада, кажеш ''они вероватно воле целину''. Претходно кажеш да мушкарци нису способни да размишљају адекватно алудирајући на то да је мушкарцима само до секса. С таквим ставовима које пружаш ми је стварно мрско да било шта
пишем.

Moje prebogato životno iskustvo i iskustvo drugih ljudi govori o tome, a i neke antropološke činjenice o građi muškog tijela idu svemu tome u prilog. Ne samo do seksa, ali je jedan od prioriteta.

Istraživanje obavljeno na temu do čega im je stalo kaže da ni sami nemaju pojma: koriste usluge prostitutki ali se nakon toga obično osjećaju neispunjeni i emocionalno nesrećni, a opet ovamo imaju ženu koja ih voli. Ovo je bilo u jednom magazinu koji sam pročitala, nisam tražila članak na internetu - ko hoće nek' izvoli.

Имам и ја интересантан чланак, а и уједно моје знање поводом ''таквих експеримената'' о учесницима. Тестови показују да чак 100% учесника таквих тестова умире, замисли?!

Quote :
Quote :
Не, баш напротив.

Onda recimo da je nestvaran.

Не, баш напротив...твојим претпоставкама.

Quote :
Quote :

Не улази се у брак с идиотима.

Broj razvoda (najčešći razlozi: pijanstvo, kcekanje, preljuba) i porodično nasilje pričaju drugu priču.
(prave činjenice, obrađene u stručnim člancima poslednjih godina)

Као што рекох, не улази се у брак с идиотима.

Такође, то нису праве чињенице (могу ли чињенице бити погрешне?). Питање је какав је био поједини брак. Такође, бракови се не могу генерализовати с обзиром да исти нису део друштва већ део двоје људи који су суочени с највећим кривцима бракова - незнање и помањкање новца.
Back to top Go down
http://mizuchi.forumotion.com
Dunmer
Gi with a pen

Број постова Број постова : 267
Astral Dust Astral Dust : 1205
Хелти су тренутно празни Мана је тренутно празна
Exp : 0 % EXP

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   24/7/2012, 11:55

Ti si nekako iz konteksta izveo zaključak da sam rekla: svi muškarci. Zamolila bih te da mi pokažeš gdje sam eksplicite napisala: ,,svi muškarci su...'' jer sam sigurna da nisam. A ono što eksplicite ne kažem, najvjerovatnije ni ne mislim.

Tako da dok se to ne razjasni gomila se uzaludna diskusija.

Quote :
Такав приступ према мушкарцима ти сигурно неће
донети било шта добро, осим ако мушкарац не воли да неко врши ментални
садизам над њим.

Ja sam nezainteresovana za veze, tako da je nebitno. Ali koliko razumijem i da jesam, to je više pitanje njihovog stava prema meni (jer sam vrlo pasivna) i uzajamnog stava. Primjeri iz prakse: kad kažem udvaraču da hoću da ode i da me ostavi na miru, njemu to ne dolazi do mozga (tako da imam osnove da zaključim da ga nema ili da je nefunkcionalan što opet na isto dođe).
Ili da, u skladu sa temom, ne podržavam j*banje sa prijateljima, a on hoće ,,da se prijateljstvo razvije u nešto 'više' '' (ili sačuvaj i sakloni ,,ovo je moja bivša, ali sad smo samo prijatelji
) gdje dolazi do izražaja nipodaštavanje prijateljstva i nepouzdanost, enormno nerazumijevanje mene, beznačajnost moje riječi - mene čitave i apsolutna nekompatibilnost pogleda na život. Meni ne bi smetalo da me uključi u generalizaciju, ali da ne ostvaruje kontakt sa mnom (npr. muškarci koji se ožene sa zaključkom da su sve žene drolje i tuče nesrećnicu ni krivu ni dužnu umjesto da se odrekne žena-da ih ostavi na miru).
Kako je svaki koji valja do sad isplao da je Jarac, stručnjak si, pa sam ocijeni šta će biti i kako

Quote :
Имам и ја интересантан чланак, а и уједно моје
знање поводом ''таквих експеримената'' о учесницима. Тестови показују да
чак 100% учесника таквих тестова умире, замисли?!

Članak je bio naučnog karaktera i pouzdan, tako da nije taj.

Quote :
Такође,
бракови се не могу генерализовати с обзиром да исти нису део друштва већ
део двоје људи који су суочени с највећим кривцима бракова - незнање и
помањкање новца.

Porodica tzv. stub društva nije dio društva...zanimljivo!!! A ko utiče na pomanjkanje novca i neznanje (mitove, miskoncepcije), pa i na prisline brakove, nasilje i silovanja, nego društvo?

Samo ti mene zapričavaj, mogu ja tako dugo Surprised

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Astral Dust Astral Dust : 12283
Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Exp : 50% EXP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   24/7/2012, 13:28

Dunmer wrote:
Ti si nekako iz konteksta izveo zaključak da sam rekla: svi muškarci. Zamolila bih te da mi pokažeš gdje sam eksplicite napisala: ,,svi muškarci su...'' jer sam sigurna da nisam. A ono što eksplicite ne kažem, najvjerovatnije ni ne mislim.

У питању је алудирање, као што је већ разјашњено. Говорила си да ниси пронашла момка који је у стању да каже како је девојка лепа, а да не жели ''нешто с њом''. Ту је било још ствари, вероватно си заборавила до сада.

Quote :
Tako da dok se to ne razjasni gomila se uzaludna diskusija.

Фино мишљење, али се не слажем с њим.

Quote :
Quote :
Такав приступ према мушкарцима ти сигурно неће
донети било шта добро, осим ако мушкарац не воли да неко врши ментални
садизам над њим.

Ja sam nezainteresovana za veze, tako da je nebitno. Ali koliko razumijem i da jesam, to je više pitanje njihovog stava prema meni (jer sam vrlo pasivna) i uzajamnog stava. Primjeri iz prakse: kad kažem udvaraču da hoću da ode i da me ostavi na miru, njemu to ne dolazi do mozga (tako da imam osnove da zaključim da ga nema ili da je nefunkcionalan što opet na isto dođe).

Кажеш лепо момку да си незаинтересована за љубавне везе и да ти то не импонује у животу зато што мушкарци не умеју да не размишљају о сексу. Cool

Quote :
Quote :
Имам и ја интересантан чланак, а и уједно моје
знање поводом ''таквих експеримената'' о учесницима. Тестови показују да
чак 100% учесника таквих тестова умире, замисли?!

Članak je bio naučnog karaktera i pouzdan, tako da nije taj.

Поуздан? Докажи. Никакав чланак није поуздан док се не потврди поново и поново и поново и готово све што се базира на принципима психолошког карактера увек оставља довољно места за алтернативу. Такође, ако већ није очигледно, моје искуство увек показује да су такви чланци ''на интернету'' (и генерално, уошштено) веома непрофесионални и базирају се на статистикама пре него ли адекватним подацима и адекватним чиниоцима. Није свако ко тестира, заправо, научник. А нити је сваки научник интелигентна особа. Већина ствари у том плану се евидентира не њиховим знањем и познавањем материје већ титулама, именима и књигама на основу којих се затвара ма каква шанса да се происпитају нечије тврдње и уопштена генерализација људског рода. Због тога психологија није егзактна наука. Нити ће икад' бити.

Quote :
Quote :
Такође,
бракови се не могу генерализовати с обзиром да исти нису део друштва већ
део двоје људи који су суочени с највећим кривцима бракова - незнање и
помањкање новца.

Porodica tzv. stub društva nije dio društva...zanimljivo!!! A ko utiče na pomanjkanje novca i neznanje (mitove, miskoncepcije), pa i na prisline brakove, nasilje i silovanja, nego društvo?

Брачна заједница је део друштва. Лични брак није. Твоја кућа је део друштва (део структуре у улици). Оно шта се дешава у њој - није. Рећи како су присилни бракови, силовања и слично томе последице друштва је исто као и рећи да је убица убио због лоше друштвене структуре. Незнање јесте присутно, али питање је које је знање адекватно применити и на шта. Неке од ствари које, рецимо, наши људи с Балкана знају и препознају су само будалаштине за људе на западу, примера ради. Што не значи да људи с Балкана греше већ да људи с запада немају појма о томе. Тако да квалитетно и адекватно знање не постоји већ зависи од средине становања. Због тога постоје различите културе и размилича изучавања страних фактора. можеш ли тврдити да је коришћење Немачког језика лоше по слух и штети људима у околини и онда захтевати од немаца да то промене?! То су фактори на које се не може утицати.

Quote :
Samo ti mene zapričavaj, mogu ja tako dugo Surprised

Хм...

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   24/7/2012, 18:59

Quote :
У питању је алудирање, као што је већ разјашњено. Говорила си да ниси пронашла момка који је у стању да каже како је девојка лепа, а да не жели ''нешто с њом''. Ту је било још ствари, вероватно си заборавила до сада.

Quote :
ono što eksplicite ne kažem, najvjerovatnije ni ne mislim
Da, jer zaista nisam. Zar bi trebalo da lažem?!
A i ti kako si rekao nešto si mi sumnjiv. Sjećam se kad si na zorg-u rekao da, parafraziram: kad je još prijateljica lijepa Twisted Evil ukazujući na seks, a Jukan-Tukan ti odgovorio da nije bitno kako prijatelji izgledaju jer to nije poenta prijateljstva.

Takođe, opet nisam vidjela da si od tih ljepojki napravio nešto umjetničkog sadržaja - portret npr.

Quote :
Кажеш лепо момку да си незаинтересована за
љубавне везе и да ти то не импонује у животу зато што мушкарци не умеју
да не размишљају о сексу.
Ovo nije razlog. Ali zar je zasita bitno? Snaće se oni i bez mene. Mada je to još jedna od stvari koje čekam da vidim: muškarca i ženu koji se vole, a da se nisu...u monogamnoj platoskoj vezi: kako mislim da Yolvahdin reče, ja ne znam koliko takve veze traju (ako uopšte postoje). xD

Quote :
Поуздан? Докажи.

Mjesec u Djevici je to provjerio čim je pročitao članak. Ali je to bilo prije 2-3 god. i propalo sa ostatkom podataka kad je pao sistem. Da sama sebi odgovorim: izgovori. Ali ako nađem, kačim.

Quote :
Брачна заједница је део друштва. Лични брак није.
Твоја кућа је део друштва (део структуре у улици). Оно шта се дешава у
њој - није. Рећи како су присилни бракови, силовања и слично томе
последице друштва је исто као и рећи да је убица убио због лоше
друштвене структуре.

Ne. Čovjek sam samcijat je pojedinac. Pa i +1 osoba je društvo. Manje nego društvena zajednica, ali društvo koje utiče.
Itekako moguće. Posebno kod samoubistava npr. (zbog neisplaćenih primanja, zbog kasti, diskriminacije, mučenja). Dodajmo ratove i mnogo šta.

Quote :
можеш ли тврдити да је коришћење
Немачког језика лоше по слух и штети људима у околини и онда захтевати
од немаца да то промене?! То су фактори на које се не може утицати.
Ja ne mogu, ali ima ih koji mogu i to čine (Amerikanci posebno). Npr. čuvena da je njemački patriotizam obavezno nacional-socijalizam (a.k.a. fašizam). Ljubav prema bijeloj rasi (bez mržnje prema ostalim) = rasizam.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   24/7/2012, 22:08

Dunmer wrote:
Da, jer zaista nisam. Zar bi trebalo da lažem?!

Дакле, признајеш да мушкарци не размишљају само о сексу и да су у стању да на један дхуован, естетски и уметнички начин оцене женско тело, изглед итд (лепоту, уопштено) без икакве жеље да с њом спавају или сл?!
НАПРЕДАК!
Quote :
Takođe, opet nisam vidjela da si od tih ljepojki napravio nešto umjetničkog sadržaja - portret npr.

Ако се некоме даје комплимент, не би требало да им аутоматски цртам лице. Свашта с тобом.

Quote :

Ovo nije razlog. Ali zar je zasita bitno? Snaće se oni i bez mene. Mada je to još jedna od stvari koje čekam da vidim: muškarca i ženu koji se vole, a da se nisu...u monogamnoj platoskoj vezi: kako mislim da Yolvahdin reče, ja ne znam koliko takve veze traju (ako uopšte postoje). xD

Мени је небитно шта радиш с својим љубавним животом, али ћу ти свакако рећи ако видим да нешто није у реду. Сматрати да је лик идиот зато што се цима око тебе уместо да му не кажеш одмах ствари кратко и јасно је безвезе. Али је твоја одлука. У мојим очима лик свакако није идиот, сходно твојој причи.
Уколико се полази од тачке сопственог безгрешја, ту се аутоматски губи. Питање је да ли се појам љубави схвата адекватно, или се на исти посматра као на баналност.
Што се мене лично тиче - особа која није у стању да нешто воли је идиот. А они људи који ''више воле животиње од људи'' су посебна прича.

Quote :
Quote :
Брачна заједница је део друштва. Лични брак није.
Твоја кућа је део друштва (део структуре у улици). Оно шта се дешава у
њој - није. Рећи како су присилни бракови, силовања и слично томе
последице друштва је исто као и рећи да је убица убио због лоше
друштвене структуре.

Ne. Čovjek sam samcijat je pojedinac. Pa i +1 osoba je društvo. Manje nego društvena zajednica, ali društvo koje utiče.
Itekako moguće. Posebno kod samoubistava npr. (zbog neisplaćenih primanja, zbog kasti, diskriminacije, mučenja). Dodajmo ratove i mnogo šta.

Нешто не видим да моје мишљење о мојим члановима породице утиче на друштво. Ниси разумела поенту на плану личних живота појединаца, односно ствари које се тичу брака између супружника.

Quote :
Quote :
можеш ли тврдити да је коришћење
Немачког језика лоше по слух и штети људима у околини и онда захтевати
од немаца да то промене?! То су фактори на које се не може утицати.
Ja ne mogu, ali ima ih koji mogu i to čine (Amerikanci posebno). Npr. čuvena da je njemački patriotizam obavezno nacional-socijalizam (a.k.a. fašizam). Ljubav prema bijeloj rasi (bez mržnje prema ostalim) = rasizam.

Не ради се овде о мржњи расе већ језика, односно звука језика, фонетички звук. Немогуће је доказати да неко чини ''лошу'' ствар због тога што користи немачки језик, а то је поготово немогуће доказати у округу Немачке. Исто као што је људима који једу месо немогуће доказати да оно није укусно. Ради се о личној перцепцији и средини одрастања које не морају нужно носити с собом етикету ''адекватног'' знања или арогантног вида ''људске праве истине'' с обзиром да човек, заиста, није у стању ни да постојање докучи, а тек не шта је право знање, а шта није. Можда ти сматраш да иста лежи у науци, али логички посматрано, наука иде до одређених граница, а онда долазе тврде решетке апстракције.

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   25/7/2012, 13:33

Quote :
Дакле, признајеш да мушкарци не размишљају само о сексу

Quote :
Ne samo do seksa, ali je jedan od prioriteta.

Quote :
да су у стању да на један дхуован, естетски и уметнички начин оцене женско тело, изглед итд (лепоту, уопштено) без
икакве жеље да с њом спавају или сл?

Dožive. I nikad nemaju želju za bilo čim seksualnim sa tom osobom, čak i ako im se ta osoba ponudi.

Nikad nisam osporavala da bi mogli da postoje (kao izuzeci, naravno), već sam ukazala da su van mog iskustva (jer ih nikad nisam srela), a kako mogu tvrditi da postoji neko koga nikad nisam srela.

Quote :
Ако се некоме даје комплимент, не би требало да им аутоматски цртам лице. Свашта с тобом.

Ima li većeg, dubljeg i iskrenijeg komplimenta ljepoti od tog? I iskazivanja tog doživljaja?

Quote :
Мени је небитно шта радиш с својим љубавним животом, али ћу ти свакако рећи ако видим да нешто није у реду. Сматрати да је лик идиот зато што се цима око тебе уместо да му не кажеш одмах ствари кратко и јасно је безвезе. Али је твоја одлука. У мојим очима лик свакако није идиот, сходно твојој причи.

I meni je nebitno - samo sam uzela to kao meni najneposredniji i time najpouzdaniji primjer.
Quote :
Primjeri iz prakse: kad kažem udvaraču da hoću da ode i da me ostavi na miru, njemu to ne dolazi do mozga (tako da imam
osnove da zaključim da ga nema ili da je nefunkcionalan što opet na isto dođe).
Upravo ovo kažem, sve kažem...odmah.

Druga priča:
Quote :
Питање је да ли се појам љубави схвата адекватно, или се на исти посматра као на баналност. Што се мене лично тиче - особа која није у стању да нешто воли је идиот.

Adekvatno shvatanje subjektivnog pojma: kontradiktornost. Ali o ovom citatu ću malo kasnije u odgovarajućoj temi pisati.

Quote :
Нешто не видим да моје мишљење о мојим члановима породице утиче на друштво. Ниси разумела поенту на плану личних живота појединаца, односно ствари које се тичу брака између супружника.

To što ne vidiš ne znači da ne utiče. Ovo je odnos pojedinačnog ka opštem sličan stavu: šta ću ja na izborima, jedan glas manje-više. A jedan po jedan, pa budu stotine i hiljade.

Te stvari su i pod uticajem društva, htjeli to ili ne. Supružnici mogu zauzeti drugačiji stav prema tim uticajima do određene mjere i kompenzovati za te uticaje, ali ne u potpunosti.

Ali sad si okrenuo temu na uticaj pojedinca na porodicu i porodice na društvo. Banalan primjer iz psihologije: žena koja se identifikuje sa očinskom figurom (gdje je otac autoritativan ili intelektualac, a majka loše tretirana krhka domaćica obično) nerijetko će prezirati seksualnost i majčinstvo. To se odražava na natalitet. A stanovništvo je jedan od osnovnih elemenata države - društvene zajednice.

Roditelji koje tuku emocionalno-psihološki osjetljivo dijete, stvaraju ili sadistu ili mazohistu. Koji će da se istresa na članovima društvene zajednice i da je oblikuje i oni koji će monstruoznosti da dopuštaju kao normlanost ili ravnoduštnost (ili čak u njima uživaju).

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   25/7/2012, 14:11

Quote :
Не ради се овде о мржњи расе већ језика, односно звука језика, фонетички звук. Немогуће је доказати да неко чини ''лошу''ствар због тога што користи немачки језик, а то је поготово немогуће доказати у округу Немачке. Исто као што је људима који једу месо немогуће доказати да оно није укусно. Ради се о личној перцепцији и средини одрастања које не морају нужно носити с собом етикету ''адекватног'' знања или арогантног вида ''људске праве истине'' с обзиром да човек, заиста, није у стању ни да постојање докучи, а тек не
шта је право знање, а шта није.

Otkad ljudi žele dokaz i logiku? Uvijek mogu da vjeruju i to i čine. Imala sam situaciju gdje sam dobila težak komad u plastike u glavu kad sam rekla da mi je Njemačka draga *tras* i ne stigoh reći zbog filosofije i umjetnosti...i to sve od derišta koje nije ni čulo za Hegela, Ničea, nijednog od stotina nevjerovatnih mislilaca i stvaralaca (niti za koje želi da čuje) - a mnogi ostaju na nivou tog derišta čitav život. Tako se zamrzi i jezik. Malo ko uči jezik samo jer ,,zvuči lijepo'' već iz potrebe ili većeg interesovanja u to govorno područje.
Sve je više osnovaca i srednjoškolaca koji pišu bijo i sl. ne znaju ni gramatiku jezika govornog područja gdje su čitav život, a kamoli da znaju o njemačkoj kulturi ili bilo čemu osim vladi od 1940. do 1945. (mediji su čudo), i da pored toga imaju interesovanja za jezik. Na kraju sve to argumentujući da je ružan. Nikad nisam čula nekog ko tečno govori njemački (bilo iz čiste potrebe, bilo drugih interesovanja) i ima pojma o Njemačkoj da kaže da je njemački ružan, već samo od gore spomenute kategorije.

Quote :
Можда ти сматраш да иста лежи у науци, али логички посматрано, наука иде до одређених граница, а онда долазе
тврде решетке апстракције.

Istina ne leži u nauci (i čeka da je neko iskopa), već je nauka sredstvo traženja istine. Naučno znanje nikad nije apsolutno i definitivno, već podložno sumnji i preispitivanju. Znanje tu nije definitivno znanje (kao u religiji Sveta (apsolutna) istina) već spoznaja sa najvećim stepenom vjerovatnoće (tj. probability, ova riječ u srpskom je neadekvatna) koji će se i dalje iznova preispitivati.

Apstraktno je ono što se nedostatkom naučne/logičke spoznaje ne može konkretizovati i/ili (za sad)obuhvatiti nekomptentim ljudskim umom (za početak nizak IQ i neinteresovanje), pa ljudi u nestrpljenju i neznanju trče da da tu zabadaju nos i stvaraju objašnjenja, teorije i mitove (koji nerijetko poslije bivaju nametnuti drugima).
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   25/7/2012, 14:44

Грешиш када пишеш о религијама и чиниш исто верујући да знаш о нечему. Редовна грешка свих скептика који сматрају да се религије везују за пуко веровање ''и ништа више'' сврставајући га у план нечијег хира, а не логичког расуђивања. Што те само чини другим образом оних о којима бахато пишеш генерализовајући.

Низак IQ је небитан када је реч о спознаји истине.

У праву си по питању науке, но људи верују науци уместо да је користе. То је проблем. Управо због разлога које наводиш. Ипак, како год да се окрене, људи који себе називају реалистима (иако то нису) ће рећи наука > религија, не разумејући поенту ни једног, а ни другог и то све захваљујући незнању, односно необавештености.

Ипак, не можемо тврдити и да се у ''научном свету'' одређене ствари виде на тако леп начин. Људи верују људима који имају титуле, уместо да провере њихово знање што само по себи аутоматски ствара далеко већу илузију и далеко виши застој развоја. То је оно шта сам открио користећи моје знање астрологије трагајући за адекватним познавањем материје од стране ''научника'' који су астрологију сврстали на низак пиједестал због сопственог незнања. Што приказује да о науци говоре и подучавају људи дискутабилног знања. Више бих цеонио особу која каже да не зна нешто и да је није срамота незнања него ли особу која тврди да нешто ''не ради'', ''не функционипше'' и да не примењују логику типа ''птице не могу да лете зато што Чика Паја гради кућу''

---

Но, одг на питањце - признајеш ли? :}}}}

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 12:21

Quote :
Грешиш када пишеш о религијама и чиниш исто верујући да знаш о нечему. Редовна грешка свих скептика који сматрају да се религије везују за пуко веровање ''и ништа више'' сврставајући га у план нечијег хира, а не логичког расуђивања. Што те само чини другим образом оних о којима бахато пишеш генерализовајући.

Koliko ti puta moram reći da ja ne vjerujem.
Autoritarne religije i nečiji hir su dali doba monstruoznosti, intelektualnog ropstva i mraka. I spremaju se iznova da to čine. Pričam o istoriji.
Mislim da govoriš o tzv. duhovnicima - njih je malo. U doba Srednjeg vijeka oni su nazivani isposnicima i jereticima i bili shodno tretirani.

Ostali su sami kontradiktorni sebi. Umjerenost u jelu i piću i skromnost, a pop se raširio u svom luksuznom džipu sa zlatnim krstom i polu-dragim kamenjem oko vrata. I ne, nemoj mi reći ,,oni imaju prorodice'' jer su izabrali da budu sluge svoga Boga i to je prvenstvena dužnost, čak bi možda trebalo da bude i isključiva s obzirom na to kako ih ovozemaljski životi i prohtjevi sprječavaju da žive po učenju i vjeri za koju se navodno zalažu. Takođe, crkve napunjene i opasane zlatom - potpuno neprimjereno i kontradiktorno.

Da ne spominem ostala učenja kao: ne laži, ne seksaj se prije braka - ni ne postoje (u praksi).

Quote :
Низак IQ је небитан када је реч о спознаји истине.

Baš se pitam šta imbecil ima da kaže o primjeni naizmjenične struje.

Quote :
У праву си по питању науке, но људи верују науци уместо да је користе. То је проблем. Управо због разлога које наводиш. Ипак, како год да се окрене, људи који себе називају реалистима (иако то нису) ће рећи наука > религија, не разумејући поенту ни једног, а ни другог и то све захваљујући незнању, односно необавештености.

Ипак, не можемо тврдити и да се у ''научном свету'' одређене ствари виде на тако леп начин. Људи верују људима који имају титуле, уместо да провере њихово знање што само по себи аутоматски ствара далеко већу илузију и далеко виши застој развоја.

Saglasna.

Quote :

Но, одг на питањце - признајеш ли? :}}}}

Već jesam.

Quote :
Dožive (ljepotu ženskog tijela). I nikad nemaju želju za bilo čim seksualnim sa tom osobom, čak i ako im se ta osoba ponudi.

Quote :
Nikad nisam osporavala da
bi mogli da postoje (kao izuzeci, naravno), već sam ukazala da su van
mog iskustva (jer ih nikad nisam srela), a kako mogu tvrditi da postoji
neko koga nikad nisam srela.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 12:55

О религијама грешиш.

Ер, јеси оспоравала да постоје изузеци и нагласила си да сам ја први изузетак којег си срела, да би касније променила мишљење. Ставио бих наводнике, али ми је слађе да ти кажем - променила мишљење - наводно.

Што се мене тиче, немам шта даље да кажем. Заиста је глупо. Пробај да малчице боље упознаш мушки род пре таквих разматрања.

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

Број постова Број постова : 4282
Astral Dust Astral Dust : 8922
Неискусни Кентаур Стрелац
80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 13:15

Lol ja samo moram da se osvrnem na Waterhouseovu sliku Lady of Shalott sa prethodne strane.

Smsno mi je sto si iskoristila bas nju za ilustraciju, posto je ona odbacila svoj zivot zbog cisto fizicke privlacnosti prema Lancelotu, koji je, videvsi je mrtvu, tugovao za tom nepoznatom devojkom i njenom mladoscu.

Pa onda ponizavas muskarce Very Happy
Back to top Go down
Νικόλας
Coolisha

Број постова Број постова : 39
Astral Dust Astral Dust : 200

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 13:49

Ok, ja msm da je ovo pomalo glupa tema, devojka se zajebavala ae sad, mozda je malo preterala, al ono nije nesto sto treba ceo forum da daje savete i to, al ste vi zene nekako cudne, uvek mislite da se druga lozi na vaseg decka xD

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 13:59

Vjerovatno, ali vrlo malo. Ionako to je kompleksna tema o kojoj ne diskutujem, a i nije joj mjesto ovdje.

Nisam promijenila. Smatram još uvijek da postoji dobra mogućnost da jesi, ali je nedovoljno potvrđena
Quote :

jer

Quote :

Ima li većeg, dubljeg i iskrenijeg komplimenta ljepoti od tog? I iskazivanja tog doživljaja?

Ne dijelim ljude na muški i ženski rod. Sličan slučaj je i sa ženama.

Quote :
Пробај да малчице боље упознаш мушки род пре таквих разматрања.
Hahah, kad god sam ovo čula neko mi se unio u lice i pokušao da me štipka.

Da, smatram da je problem u meni: jer imam previše intenzivan (duhovni) doživljaj ljepote (previše u odnosu na druge ljude ili bar ono što iskazuju) i nalazim se na pogrešnom mjestu. Bolje bi mi bilo da idem gdje bi moglo biti istomišljenika.

Ali poenta ove diskusije je da znaš: da neko i ako ima ženske genitalije, može da doživi ljepotu na takav način i da govori o estetici drugog bića neovisno o njegovom polu (čak i ako se radi o bivšim djevojkama i ostalim intrigama).

To je to.

Quote :
Pa onda ponizavas muskarce
Zar ja zaista imam toliku moć?!

Quote :
cisto fizicke privlacnosti prema Lancelotu

Ne, ona živjela u svijetu sijenki - monotona egzistencija u mrtvilu

Came two young lovers, lately wed:
'I am half-sick of shadows
saidThe Lady of Shalott.
She lives with little joy or fear...'

U njemu je vidjela više od samo izgleda: vidjela je život i vatru života koja je bila (oduvijek?) odsutna u njenom postojanju

All in the blue unclouded weather
Thick-jewell'd shone the saddle-leather,
The helmet and the helmet-feather
Burn'd like one burning flame together,
As he rode down to Camelot.
As often thro' the purple night,
Below the starry clusters bright,
Some bearded meteor, trailing light,
Moves over still Shalott.

I ne bih definitivno zaključila, ako se dobro sjećam, da je sigurno izvršila samoubistvo, već da se smrzla ploveći do Kamelota:
She floated down to Camelot
Till her blood was frozen slowly

Tennyson je možda imao na umu metaforičko značenje. Pjesma ima tri verzije, a iz ove koju sam ja čitala ne bih izvukla takav zaključak kao ti.

Mene lično podjeća na one priče u životu kad neko uvene (pa i umre) od tuge u propalom pokušaju da bude sa nekim do kome mu/joj je stalo, a ako se i dogodi bude prekasno. Neke stvari se nikad ne mijenjaju.

Quote :
uvek mislite da se druga lozi na vaseg decka

Iz priče u prvom postu izgleda vrlo opravdano. Ali dobro ja nisam žena niti je to nije moja sfera interesovanja: intrige.
Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 14:09

Ona je njega videla kako se sija kroz prozor i to ju je privuklo. Bila je osudjena na smrt zbog kletve cim je to ucinila, a pomerila se da bi ga bolje videla, i toga je bila savrseno svesna. U svakom slucaju Lancelot nije nikako mogao biti svestan njene naklonosti.
Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 14:41

Dunmer wrote:
Vjerovatno, ali vrlo malo. Ionako to je kompleksna tema o kojoj ne diskutujem, a i nije joj mjesto ovdje.

Није место, није место... lol! Ја ћу тиме да се позабавим касније. Па нисмо овде да водимо ред него да дискутујемо. када буде времена, ја ћу поставити где је све потребно да иде, зависно од теме... Можда отворим још понеки подфорум, али касније ћу видети.

Quote :
Nisam promijenila. Smatram još uvijek da postoji dobra mogućnost da jesi, ali je nedovoljno potvrđena

Нешто уметничког и духовног садржаја онако како, можда, ти сматраш да је потребно? Из моје позиције тачно знам (осећам) да је женска лепота мушкарцу нешто шта је врло духовно. Можда неки не умеју то да дочарају, али сви осећају. Штавише, мушкарцима је теже да испоље своја осећања управо због страха да не буду изиграни, а ту је и велики део везан за друштво и ''шта ће друштво да каже''. Ја се, рецимо, не плашим да искажем сопствена осећања нити да изнесем мишљење о било чему, упркос томе шта већина мисли да је лепо, фино итд.

Quote :

Ne dijelim ljude na muški i ženski rod. Sličan slučaj je i sa ženama.

Али, требало би, постоје битне разлике и код хормонског и код менталног дела (можданог, прецизније). Ствар перцепције. Да си мушкарац другачије би посматрала ствари и увидела да управо тај помало хедонистички огранак уживања у лепоти, односно сексу, даје јаку потпору за духовно буђење на плану управо физичке лепоте, односно самих људи. Девојке/жене које се увере у то ће трагати за тим. Потребно је само да се ослободи од јаких и наметнутих друштвених форми.

Quote :
Quote :
Пробај да малчице боље упознаш мушки род пре таквих разматрања.
Hahah, kad god sam ovo čula neko mi se unio u lice i pokušao da me štipka.

Што би требало да схватиш као комплимент од стране оних који нису у стању да то искажу на бољи начин. То је све део флерта, неког апсолутно површног и баналног. Али, све почиње искрама, па чак и један уштип може довести до велике љубави. Поента је да је неко пробао, ако ништа друго. Тако ти је код многих јединки живог света. Прво се испипају па тек онда ступа секс, а код неких и дугорочно партнерство. Скоро свака јединка, односно свака врста животиња поседује своју ''игру флерта''. Код неких је то ударање кљуном, код неких чешкање, а код других загрљај. И животиње знају шта је загрљај, и животиње се лицну, мацну, када се воле и када се виде након дугог дана. Ево, рецимо, моје две мачке које се обавезно пољубе и легну једна на другу чистећи једна другу.

Quote :
Da, smatram da je problem u meni: jer imam previše intenzivan (duhovni) doživljaj ljepote (previše u odnosu na druge ljude ili bar ono što iskazuju) i nalazim se na pogrešnom mjestu. Bolje bi mi bilo da idem gdje bi moglo biti istomišljenika.

Мишљења ће увек да се разликују. То ти је само другачија перцепција и фактор ''колико ти је стало до тога у животу'' него ли другим људима, а поред тога не верујем да би посветила довољно времена да укажеш другима о твом виђењу лепоте, духовности итд зато што твоја ''реална'' страна не жели да губи време?! То онда и није довољно духовно, нити промишљено, нити се обазире на друге. Свако има у себи нешто шта воли и свако има своје виђење духовног, уметничког, лепог итд. потребно је само објаснити им да не постоји страх и да су у стању да искажу то шта воле. Ако не, онда је само потребно бити с њима малчице посматрајући шта они највише воле да раде у животу. Да ли је, заиста, неки аутомеханичар оперисан од схватања појма уметности, духовности итд уколико он проналази лепоту у свом послу, односно уколико њега духовно може обогатити рад с аутомобилима и та срећа коју добија?! Духовност не познаје границе и до исте се може доћи преко било ког материјалног пута невезано за то да ли неко поседује знање, или не. То је једноставно тако.

Иначе, то је главна тема готово свих аниме-а. У Јапану се свачији животни пут поштује.

Ево, рецимо, Jiraiya је најбољи пример апсолутног духовника који не може да контролише своју љубав према женском телу. Он не жели да има секс, он је једноставно слаб на женско тело у генералном смислу. У друштву се то карактерише ''перверзњаком''.

Али, за чим он жуди? Жели да се људи ослободе предрасуда, да усаврше своје знање и да се окрену к аспектима духовног како би свет био боље место. Жели да се, у анимеу, људи ослободе ратовања, мржње и да без осећаја бола заједно једни с другима омогуће разумевање.

Када смо већ код анимеа ''Наруто'', мислим да би свако требало да одгледа и разбије предрасуде о Анимеима у генералном смислу.

Quote :
Ali poenta ove diskusije je da znaš: da neko i ako ima ženske genitalije, može da doživi ljepotu na takav način i da govori o estetici drugog bića neovisno o njegovom polu (čak i ako se radi o bivšim djevojkama i ostalim intrigama).

To je to.

Свако може да прича о лепоти невезано за пол, али овде се примењује нешто шта жене не могу знати с обзиром да нису у бићу мушкараца и не могу схватити шта мушкарци проналазе тако лепо, страствено, духовно итд код, рецимо, женских леђа или позадине. Него се то одмах схвата нечим што је банално, тривијално итд. Уопште се не ради о нечијој естетској лепоти, већ о приспојавању с самом женском лепотом, на неки начин, и огромном жељом да то траје заувек. Проблем је што се онда умешају физичке манифестације и ствара се јака жеља за сексом што аутоматски доводи до фактора ''мушкарцима је само до секса'', али, кажем, нека жене пробају да имају такав ниво тестостерона па бих питао да ли је то могуће олако контролисати. Suspect И оне које имају повећан ниво тестосттерона би само да се бију и редовно изазивају друге.
Моја перспектива се односи на то да секс, односно женски пол, женско тело је такође манифестација нечег духовног, уметничког и естетског само за мушкарце, односно постоји тај део лепоте који једино мушки мозак може сагледати. Жене то не разумеју и онда повезују с полним органом.

Quote :
Quote :
Pa onda ponizavas muskarce
Zar ja zaista imam toliku moć?!

Нико није рекао да си успешна у томе.

Back to top Go down
E.
VenoNaca Lajtuningu

80% HP 40% MP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 14:58

Jiraiya je divan primer.

Takvih osoba ima i u stvarnosti. Samo, osobe poput tebe, Dunmer, to ne mogu da vide jer se zaslepe stereotipima, statistikama i slicnim glupostima.
Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 19:40

Nekomiko wrote:
Jiraiya je divan primer.

Takvih osoba ima i u stvarnosti. Samo, osobe poput tebe, Dunmer, to ne mogu da vide jer se zaslepe stereotipima, statistikama i slicnim glupostima.

Ne, nego zato što ih nisam srela - a mislim da je uglavnom jer tražim na pogrešnim mjestima. Ne takve kao što sam opisala. Ostalo je previše diskutabilno.

Quote :
Можда неки не умеју то да дочарају, али сви осећају.
Kako možeš reći da osjećaju, ako to ne iskazuju (adekvatno). To ne pije vode tj. razuma i ubjedljivosti Ali nećemo razglabati o tome.
Samo zapamti šta sam ti rekla za doživljaj ljepote i genitalije.

Quote :
Нико није рекао да си успешна у томе.
Zato što ni ne pokušavam da to učinim.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   28/7/2012, 20:43

А да пробаш да преиспиташ, прво, себе. И да размислиш о терминима које користиш, односно логике у истим.

''Како можеш рећи да осећају ако то не исказују'' <-- ?

Такође, не верујем да ми можеш рећи било шта на тему љубави, односно ове дискусије коју смо водили с обзиром да ти полазиш искључиво од себе повезујући се с примерима који су врло дискутабилног карактера as if је твоје знање једино адекватно, док с друге стране покушаваш да се браниш неискуством, односно ''ниси наишла на примере''.

Да би ја потврдио тачност твог исказа морао бих, првенствено, да преиспитам ''примере'' о којима пишеш и врло вероватно би свеукупан проблем лежао у теби и твојим ставовима, односно мишљењима.

Што се мене тиче, нико није ни дужан тебе да разуверава у нешто, односно ти било шта доказује да то није тако, нити верујем у то да ће се пронаћи госн. (или госпа) идеални (на) докле год држиш такве ставове к'о реликвије испред себе. За мене су ствари које ти одбијаш, због неких твојих страхова, апсолутно евидентне и нису нешто шта се обазире на друштвену појаву већ на интиму и перцепцију не индивидуе већ двоје људи. Докле год не будеш у стању да верујеш другима, нећеш моћи да верујеш ни себи.

---

Друге ствари, у дискусији си показала (и доказала) свој став о мушком свету, шта је мене искрено зачудило и разочарало, али у току даље расправе сам увидео да ти, упркос свом незнању, не желиш ни да пођеш од тога да грешиш тако да се ја нећу ни трудити да даље дискутујем на тој основи.

Ако не желиш да поверујеш мени, размисли макар о логици следећег типа

Ко није искусио, не зна. Ко не зна, нема појма. Ко нема појма, нема истинску основу за ма које мишљење поводом тематике.

Ако желиш да дискутујемо о нечем другом, ок. Али ти да причаш о мушкарцима и љубави, нека - хвала.

Back to top Go down
Dunmer
Gi with a pen

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   9/8/2012, 15:55

Nekomiko wrote:
Ona je njega videla kako se sija kroz prozor i to ju je privuklo. Bila je osudjena na smrt zbog kletve cim je to ucinila, a pomerila se da bi ga bolje videla, i toga je bila savrseno svesna. U svakom slucaju Lancelot nije nikako mogao biti svestan njene naklonosti.

Ovo je vbrlo zanimljivo, ali nije odgovarajuća tema. Promašila si moju poentu ipak: doživljaj ljepote.

On je iskazao da doživljava ljepotu, posebno jer je model za tu sliku najvjerovatnije bila Mary Waterhouse, - njegova sestra- što ako isključimo incestuozne tendencije pokazuje jasno i nedvosmisleno da doživljava ljepotu na neseksualnan način.

+1 za kategoriju: muškarci i neseksualna ljepota

Quote :
''Како можеш рећи да осећају ако то не исказују'' <-- ?
I ti tvrdiš da doživljavaju iako ne iskazuju na uvjerljiv način već rekla-kazala. Ti si i čitač uma pa znaš da govore istinu.

Moj argument jeste: Iskazuju da bi htjeli da svrše u lijepo oko, stisnu tu oblu guzu itd. Ali ne iskazuju da imaju duhovni doživljaj. Ako je ovo prethodno duhovno: onda ga imaju. Nisam nigdje rekla da ga definitivno nema, ali sve što sam ja vidjela: takvi primjerci vjerovatno postoje ali ja ih nisam srela. Htjela bih da dodam: da je i ženski doživljaj muške ljepote na skoro isti način problematičan kao i muški.

Quote :
Takvih osoba ima i u stvarnosti. Samo, osobe poput tebe, Dunmer, to ne
mogu da vide jer se zaslepe stereotipima, statistikama i slicnim
glupostima.

Ja sam sama rekla da ih ne vidim jer ih nisam srela. A ovo je tvoj zaključak zasnovan na tvom stereotipu o meni. Zavod za statistiku postoji sa razlogom, osim širenja činovničkog aparata i radnih mjesta za tatine sinove. Kada kaže da je recimo 50% radno sposobnog stanovništva nezaposlena, da je xx% siromašno, da je u xx domovo prisutno nasilje, da xx brakova propadne, samo odmahnimo rukom i recimo: ,,statistike.''

Quote :
Што се мене тиче, нико није ни дужан тебе да разуверава у нешто, односно
ти било шта доказује да то није тако, нити верујем у то да ће се
пронаћи госн. (или госпа) идеални (на) докле год држиш такве ставове к'о
реликвије испред себе.

A ti si zaključio da ja smatram da jeste. Ja naprotiv smatram da nije. Ko je rekao da ako ga i nađem želim biti sa njim, da ga uopšte tražim? Ja ga ni ne tražim. I ti si sklon da donosiš pogrešne zaključke.

Quote :
А да пробаш да преиспиташ, прво, себе.
To činim odavno i svakodnevno.

Quote :
as if је твоје знање једино адекватно, док с друге стране покушаваш да се браниш неискуством, односно ''ниси наишла на примере

A tvoje sigurno jeste? Jer se tako ponašaš. Sa te strane ja imam iskustvo: da takve ljude nisam srela, ali ih tražim na savim pogrešnom mjestu: ovdje. Zašto bih se uopšte branila? Zar me neko napada? Zar sam učinila zločin: ubila nekoga ili sl?!

Quote :
За мене су ствари које ти одбијаш, због неких твојих страхова, апсолутно
евидентне и нису нешто шта се обазире на друштвену појаву већ на интиму
и перцепцију не индивидуе већ двоје људи. Докле год не будеш у стању да
верујеш другима, нећеш моћи да верујеш ни себи.

Ima stvari kojih se plašim (i prevazilazim taj steah), ali ovo nije jedna od njih. Poverenje se zaslužuje. Vjerovanje u nekog ne znači da je osoba pouzdana. Opet ja i da nikom ne vjerujem, ne znači da ne smatram da su neki ljudi pouzdani i dajem u njihove ruke da neke stvari.
Ah, da, ti si bio sa mnom u vezi pa znaš kako je. Bez uvrede, ali što znam dosad o tebi nikako ne možeš da se pohvališ svojim prethodnim vezama previše kvaniteta, a kvalitet - pa da je valjalo potrajalo bi do sad. Tako da si ti, za ono što bih ja tražila u (i davala za uzvrat) partneru i što vrednujem kod ljudi, se višestruko pokazao potpuno nekompetentan da ocjenjuješ (a i ja kod tebe vjerovatno ne zbog stvavova koje misliš da imam, nego mojih istinskih stavova).

Kako velelepno pričaš o međuljudskim ljuvanim vezama i ljubavi i kako
tvoja vjera uči sigurno da bi potrajalo i da bi već bio oženjen. Pretpostavljam da si upražnjavao seks prije braka i to u vezama koje više ne postoje. Možda ćeš da se smiješ na ovo što sam napisala, ali ovo tvoja vjera uči zar ne? ,,Šala'' nikako nije na moj račun. Tvoji dvostruki standardi i strašan raskorak između djela i riječi u praktičnom životu.

Quote :
Друге ствари, у дискусији си показала (и доказала) свој став о мушком
свету, шта је мене искрено зачудило и разочарало, али у току даље
расправе сам увидео да ти, упркос свом незнању, не желиш ни да пођеш од
тога да грешиш тако да се ја нећу ни трудити да даље дискутујем на тој
основи.

Ma nemoj. Nisi ni pročitao sa razumijevanjem šta sam napisala. Za početak: da ne dijelim ljude na muške i ženske jedinke u tom smislu. A za ostalo mogu da prigovorim mentalitetu masa. Ali ako ti nešto znači, neki od mojih omiljenih sagovornika i najbliskijih ljudi koje vrednujem igrom prirode imaju muške genitalije.

Usput ako hoćeš da vidiš predrasude pogledaj svoje ranije postove u vezi s ovom tematikom kako ograničavaš doživljaj ženske ljepote od strane osobe ženskog pola.

Ova tema je mnogo wtf. Prijatelj je kao član porodice. Da li biste bili sa partnerom vaše majke/oca/brata/sestre? Nemam šta mnogo da kažem za ljude koji se hvataju sa partnerima svojih prijatelja i samim prijateljima i koji to podržavaju. Od njih se sve može očekivati, tako da me ništa ovdje ne čudi.

Back to top Go down
Raziel
♨○₩ÅţЯǻ○♨

Неискусни Херој
60% HP 40% MP
Drveni Mac
Srebrni Mac

PostSubject: Arhiva - Odbij, kučko!   9/8/2012, 17:03

Dunmer wrote:

Moj argument jeste: Iskazuju da bi htjeli da svrše u lijepo oko, stisnu tu oblu guzu itd. Ali ne iskazuju da imaju duhovni doživljaj. Ako je ovo prethodno duhovno: onda ga imaju. Nisam nigdje rekla da ga definitivno nema, ali sve što sam ja vidjela: takvi primjerci vjerovatno postoje ali ja ih nisam srela. Htjela bih da dodam: da je i ženski doživljaj muške ljepote na skoro isti način problematičan kao i muški.

Где ли си ти видела да неко некоме свршава у очи? Какве су то глупости?

Сада, питање, како се то током секса исказује духовни доживљај секса, односно на који начин се то исказује? С обзиром на твоје неискуство које си показала у теми ''Шта за вас представља секс'', сумњам да ћу добити одговор али ипак питам.

Quote :
Ja sam sama rekla da ih ne vidim jer ih nisam srela. A ovo je tvoj zaključak zasnovan na tvom stereotipu o meni. Zavod za statistiku postoji sa razlogom, osim širenja činovničkog aparata i radnih mjesta za tatine sinove. Kada kaže da je recimo 50% radno sposobnog stanovništva nezaposlena, da je xx% siromašno, da je u xx domovo prisutno nasilje, da xx brakova propadne, samo odmahnimo rukom i recimo: ,,statistike.''

Статистике видно греше у многим лсучајевима с обзиром да запостављају битне чиниоце адекватног експеримента. Проценат људи који се узима не представља целоукупно становништо већ узорак одређених људи одређеног менталитета и одређених навика запостављајући фактор хронолошке и едукативне форме у односу на сам експеримент.

Quote :
A ti si zaključio da ja smatram da jeste. Ja naprotiv smatram da nije. Ko je rekao da ako ga i nađem želim biti sa njim, da ga uopšte tražim? Ja ga ni ne tražim. I ti si sklon da donosiš pogrešne zaključke.

Ти си тражила примере, не ја. Ипак, не могу ти дозволити да пишеш о стварима о којима не знаш сервирајући их на форуму к'о да су истине, док у своју одбрану постављаш ''неке тестове'' и држиш име науке и логике к'о мач и секиру. Не вреди то код мене.

Quote :

To činim odavno i svakodnevno.

И даље не видим напредак на том плану. Твоји ставови су остали апсолутно исти у односу на ранији период, а исте засниваш на баналности типа ''нисам искусила''. Ако је теби ок да ништа не мењаш на том плану, супер, али немој, молим те, писати како је секс пребацивање болести, односно како је љубав глупост за слабе.

Quote :
A tvoje sigurno jeste? Jer se tako ponašaš. Sa te strane ja imam iskustvo: da takve ljude nisam srela, ali ih tražim na savim pogrešnom mjestu: ovdje. Zašto bih se uopšte branila? Zar me neko napada? Zar sam učinila zločin: ubila nekoga ili sl?!

Дакле, имаш искуство зато што никада ниси срела некога? То је неискуство. Такође, константно пишеш како ''тражиш'' нешто на погрешном месту (овде), док с друге стране пишеш о томе како, цитирам

Quote :
Ko je rekao da ako ga i nađem želim biti sa njim, da ga uopšte tražim? Ja ga ni ne tražim.

Када одлучиш шта желиш рећи ја бих био врло љубазан да наставим дискусију. Што се мог искуства на овом плану тиче, апсолутно је адекватно и из перспективе мушкарца знам да лепота није само нешто што се заснива на сексуалној атракцији. Дакле, не можеш доћи и рећи како су сви мушкарци исти, па да се онда браниш тиме да никада ниси нашла изузетак, даље пишући како сам ја, ипак, изузетак али ипак нисам зато што ниси нашла на правом месту (овде) те изузетке кој ти, заправо, тражиш. И, поново понижаваш без разлога, искључиво зато што не поседујеш адекватно знање, односно немаш ма какву основу за своје тврдње.
Твоје неискуство није разлог да пишеш негативно о мушкарцима зато што те ''штипкају'' и слично томе.

С моје перспективе, чак и нешто шта ти не сматраш духовном лепотом за мене представља исту. И, сигуран сам, за многе мушкарце. А то што ти не разумеш је друга ствар.

Quote :
Ima stvari kojih se plašim (i prevazilazim taj steah), ali ovo nije jedna od njih. Poverenje se zaslužuje. Vjerovanje u nekog ne znači da je osoba pouzdana. Opet ja i da nikom ne vjerujem, ne znači da ne smatram da su neki ljudi pouzdani i dajem u njihove ruke da neke stvari.
Ah, da, ti si bio sa mnom u vezi pa znaš kako je. Bez uvrede, ali što znam dosad o tebi nikako ne možeš da se pohvališ svojim prethodnim vezama previše kvaniteta, a kvalitet - pa da je valjalo potrajalo bi do sad. Tako da si ti, za ono što bih ja tražila u (i davala za uzvrat) partneru i što vrednujem kod ljudi, se višestruko pokazao potpuno nekompetentan da ocjenjuješ (a i ja kod tebe vjerovatno ne zbog stvavova koje misliš da imam, nego mojih istinskih stavova).

Нисам био с тобом у вези, али хвала што сматраш да сам женскарош. lol! Ипак, овде се не ради о везама или не, односно томе да ли ћеш ти мени да поверујеш или не. Мене то ништа не вређа зато што нисам малограђанска душа, али да сам на твом месту (на шта у сваком тренутку алудирам) сигурно бих размислио о себи, првенствено, па тек онда о валидности разноразних статистика, односно људи.
Твоји истински ставови? Па ако су они такви да мрзиш мушки род и понижаваш га на тај начин сматрајући да су мушкарци способни само за дивљање и мајмунисање сумњам да ће се било које мушко залепити за тебе, осим ако није мазохист.
Ипак, истина је да си ти неспособна да увидиш због чега је мушкарцима женско тело нешто шта је духовно, односно због чега је мушкарцима секс ''светиња''. Најлакше је осудити мушкарца зато што воли секс. Измђу осталог, ко још може да мрзи секс је велико питање.

Quote :
Kako velelepno pričaš o međuljudskim ljuvanim vezama i ljubavi i kako
tvoja vjera uči sigurno da bi potrajalo i da bi već bio oženjen. Pretpostavljam da si upražnjavao seks prije braka i to u vezama koje više ne postoje. Možda ćeš da se smiješ na ovo što sam napisala, ali ovo tvoja vjera uči zar ne? ,,Šala'' nikako nije na moj račun. Tvoji dvostruki standardi i strašan raskorak između djela i riječi u praktičnom životu.

Нажалост, сумњам да ти знаш било шта о Хришћанству адекватно да би могла да пишеш о истом. Такође, ти пишеш о традиционалности у односу на турску оставштину пре него ли ''Хришћанску'', а што се мојих ставова о томе тиче моје схватање духовности није тако огранично к'о што сматраш. Такође, ја нисам имао многобројне везе. Што се двоструких стандарда тиче, било би лепо ако можеш то да аргументујеш адекватно или ћеш почети о нормама организоване религије?!

Quote :
Ma nemoj. Nisi ni pročitao sa razumijevanjem šta sam napisala. Za početak: da ne dijelim ljude na muške i ženske jedinke u tom smislu. A za ostalo mogu da prigovorim mentalitetu masa. Ali ako ti nešto znači, neki od mojih omiljenih sagovornika i najbliskijih ljudi koje vrednujem igrom prirode imaju muške genitalije.

Требало би да почнеш да делиш људе на мушке и женске, а можда и да рационалишеш чињеницу да мушкарци не виде свет на исти начин к'о и жене. Ма колико да то невероватно звучи, мушкарци имају осећања која теже испољавају и због тога им је чак и теже када носе све у себи у немогућности да то адекватно искажу. Могућност рационализовања је небитна када је реч о гениталијама, но, ипак, битна је када је реч о визуелизаији, односно одрастању. Такође, менталитет ''маса''. Поново генерализација.

Quote :
Usput ako hoćeš da vidiš predrasude pogledaj svoje ranije postove u vezi s ovom tematikom kako ograničavaš doživljaj ženske ljepote od strane osobe ženskog pola.

Или ти је тешко да разумеш када се неко зеза, константно, на прошлом форуму од пре...па...колико? Половина деценије? За разлику од тебе, чак и да сам неким чудом ''понижавао'' женски род, ја своје ставове мењам и не дозвољавам да се водим неискуством на плану ствари, односно не дозвољавам да се водим статистикама и осталим глупостима ''у име науке'' како би употпунио свој став због немогућности или непособности да размишљам сопственим мозгом да би дошао до адекватног решења. За разлику од тих глупости ја ценим људски ум и увек потенцирам к томе да се свако адекватно активира на плану можданих функција како би почели да разумевају факторе егзистенције, а не да верују текстовима које је неко писао (макар то био ја). А да си прочитала Библију, када смо већ код религије, увидела би једну реченицу ''Провери све'' у смислу (не веруј било чему, провери све).

---

Када будем видео адекватну рационализацију с твоје стране ја ћу сигурно рећи да се слажем, а то што ти мени не верујеш или ме не сматраш ''неким фактором'' мени апсолутно не смета. Напротив, прија ми с обзиром да потврђујеш мој став по питању тебе саме.
Ја не желим да причамо на личном плану, искључиво због тога што је очигледно да то теби не прија, али ти не могу дозволити да свој став потпоран неискуством стављаш на висок пиједестал.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Odbij, kučko!   

Back to top Go down

Arhiva - Odbij, kučko!

View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2