Raznoraznosti

HomeFAQRegisterLog in

Share | 

Arhiva - Venčanje

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Venčanje   9/8/2011, 12:49

Benzaiten wrote:
Mislim da nigde u Srbiji ne teraju žene da obavezno nose duge suknje i pokrivaju glavu? Svuda piše da bi trebalo ali niko to ne poštuje (osim možda u nekim manastirima, ne znam).

I ja mislim, nigdje to nisam vidjela sem na nekoliko mjesta u Grčkoj.

Zapravo, to me je jako naljutilo, ne vidim u čemu je problem, sve dok je odjeća pristojna za crkvu/manastir. Ako poštujem tradiciju i običaje, ne znači da ih podržavam.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Venčanje   9/8/2011, 15:22

Benzaiten wrote:
Ma, meni su katolička venčanja više parada mlade i mladoženje nego duhovno spajanje dvoje ljudi.

Jes' da je meni ljubav sama po sebi dovoljno duhovno spajanje dvoje ljudi, ali opet moram da priznam da sam saglasna. :]
Inače, možda bi ovo moglo u posebnu temu ili temu o vjenčanjima, ako takva postoji.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Venčanje   9/8/2011, 16:15

Ja ne želim vjenčanje. Mislim, želim, ali vjenčanje tipa "on, ja i neko ko će nas vjenčati". To će biti dan kada ćemo ozvaničiti našu duhovnu povezanost i želim da to bude samo naš dan.
A, ako se predomislim jednog dana, to će biti malo vjenčanje sa bliskim ljudima. Veliku i raskošnu svadbu, čak i ako izostavimo naše odvratne običaje (300 zvanica od kojih 250 jedva da i poznaješ, već pomenuto prodavanje mlade i slično) mi ne pada na pamet da pravim. Ne želim da jedan od možda najljepših dana u svom životu pamtim po stresu i gužvi.
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Re: Arhiva - Venčanje   9/8/2011, 16:33

Nemoj da brineš. :P Kad se našao neko dovoljno lud za mene, zbog tebe će se međusobno i tući. :P
Back to top Go down
Mondenkind
Houli Шee7

Број постова Број постова : 3440
Astral Dust Astral Dust : 7578
Неискусна Тета Стрелац
40% HP 80 % MP
Exp : 50% EXP
Drvena Strela

PostSubject: Re: Arhiva - Venčanje   9/8/2011, 16:39

Što, šta tebi fali? Suspect

Not all those who wander are lost...
Back to top Go down
????
Guest

PostSubject: Arhiva - Venčanje   7/9/2012, 09:54

Po mom mišljenju, gorepomenuti simbolični oberdi su upravo samo to - simbolika, i ne vidim vezu ni sa Bogom ni sa magijom. A na svoje pitanje ste već same odgovorile - hrišćanstvo i lopovluk ne bi smjeli ići ruku pod ruku. Ja nisam religiozna, ali mi je žao kad se hrišćani koji žive i propagiraju ljubav i nesebičnost stavljaju u isti koš sa ovakvim kvazi-vjernicima.

Inače, meni se sve više čini da će se moje "vjenčanje" sastojati iz potpisivanja da smo stupili u brak, to je to. Ako nam bude stalo do nečega što bi taj dan obilježilo, od novca ušteđenog na "vjenčanju" možemo da otputujemo u, recimo, Nepal.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Arhiva - Venčanje   

Back to top Go down

Arhiva - Venčanje

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1